Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 22d. 13:20

Lydeką neteisėtai sugavęs šiaulietis įmetė ją atgal į eketę ir nustūmė aplinkosaugininkę

Asmeniui, bandžiusiam panaikinti sužvejotos lydekos įkalčius, pradėta administracinė teisena Žalias
Aplinkos apsaugos departamento nuotr. / Bylos įkaltis

Sekmadienį Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami akciją „Lydeka“, išaiškino žveją, neteisėtai pagavusį lydeką. Asmuo, norėdamas išsisukti nuo baudos, ėmėsi veiksmų prieš aplinkosaugos pareigūnę ir paleido lydeką į eketę. Pažeidėjui teks atlyginti ne tik baudą ir gamtai padarytą žalą, bet ir už pasipriešinimą aplinkosaugininkei bus pradėta administracinė teisena, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Netoleruosime jokių neteisėtų pažeidėjo veiksmų. Bet kuriam asmeniui, nepaklūstančiam teisėtiems aplinkosaugininko reikalavimams, gresia mažų mažiausiai administracinė atsakomybė“, – teigia Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė.

Šiaulių aplinkosaugininkai, gavę pranešimą, kad Šiaulių miesto savivaldybės Rėkyvos ežere asmuo neteisėtai sugavo lydeką, skubiai nuvyko į įvykio vietą. Beieškant nurodyto asmens, buvo patikrinti ir kiti sutikti žvejai. Kadangi jų buvo ne vienas, pareigūnai išsiskirstė.

Šiaulių aplinkosaugininkei priartėjus prie vieno iš žvejų ir paprašius parodyti dėžę su laimikiu, asmuo nustūmė aplinkosaugininkę ir įmetė lydeką į eketę.

Netikėtai pilietis griebė lydeką, stipriai trenkė man į raktikaulį ir įmetė lydeką į vandenį

„Asmens buvo paklausta, ar neturi sugavęs lydekų. Sulaukiau atsakymo – sugavau. Tada aš pasilenkiau prie žvejybinėje dėžėje esančio balto nepermatomo maišelio. Prisilietus prie jo, žuvis suspurdėjo ir pasirodė lydekos galva. Paprašiau žvejo mėgėjo atsitraukti, nes norėjau užfiksuoti lydeką. Tačiau netikėtai pilietis griebė lydeką, stipriai trenkė man į raktikaulį ir įmetė lydeką į vandenį“, – teigia Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnė Jovita Martinonienė.

Aplinkosaugininkės teigimu, asmuo kategoriškai neigė sugavęs lydeką, bet pripažįsta, kad ėmėsi veiksmų prieš pareigūnę.

Pažeidėjas, pareigūnės akivaizdoje nusprendęs atsikratyti pagautos lydekos, atsakomybės neišvengs. Jam gresia bauda iki 300 eurų, reikės atlyginti aplinkai padarytą žalą – 240 eurų. Taip pat paimti pažeidimo padarymo įrankiai.

Be to, kadangi neįvykdė pareigūno teisėtų reikalavimų, pažeidėjui pradėta administracinė teisena ir gresia bauda iki 700 eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min