Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akcijoje „Darom“ dalyvavę Lietuvos ir užsienio diplomatai kartu su Šalčininkų rajono vadovais tvarkė Jašiūnų dvaro aplinką

Akcijoje „Darom“ dalyvavę Lietuvos ir užsienio diplomatai kartu su Šalčininkų rajono vadovais tvarkė Jašiūnų dvaro aplinką.
URM nuotr. / Akcijoje „Darom“ dalyvavę Lietuvos ir užsienio diplomatai kartu su Šalčininkų rajono vadovais tvarkė Jašiūnų dvaro aplinką.
Šaltinis: 15min
0
A A

Visoje Lietuvoje balandžio 16 dieną vykstant švaros akcijai „Darom 2011“ Užsienio reikalų ministerijos (URM) darbuotojai ir užsienio šalių diplomatai tvarkė Šalčininkų rajone esančio Jašiūnų dvaro aplinką.

Ministerijos iniciatyvą sutvarkyti dvaro parką palaikė Estijos, Gruzijos ir Azerbaidžano ambasadoriai Lietuvoje, Kinijos diplomatai, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos vadovybė ir Jašiūnų gyventojai, teigiama URM pranešime.

„Šių metų akciją „Darom“ paskyrėme Jašiūnų dvarui – kelių šimtmečių senumo istorijos ir kultūros paminklui, kuris susijęs su daugelio tautų kultūromis. Tikimės, kad ši iniciatyva sutvarkyti Jašiūnų parką paskatins domėjimąsi Jašiūnų dvaro istorija, dėmesį kultūros paveldui ir šio dvaro atstatymą“, – sakė akcijoje dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius.

Jis kartu su į Jašiūnus atvykusiais užsienio valstybių ambasadoriais ir Šalčininkų rajono savivaldybės atstovais dvaro parke pasodino tris ąžuoliukus.

Jašiūnuose esantys dvaro rūmai yra vienas iš originaliausių Lietuvos vėlyvojo klasicizmo kūrinių. Dvaro sodybos kompleksas yra kultūros paveldo paminklas, įtrauktas į kultūros paveldo registrą kaip turintis archeologinę, istorinę ir urbanistinę vertę.

Jašiūnų dvaras XV-XVIII a. priklausė Radviloms, nuo XIX a. pradžios čia apsigyveno Sniadeckiai. Dvaras tapo svarbiu kultūros centru: jame veikė biblioteka, lankydavosi Vilniaus universiteto profesoriai Andrius Sniadeckis, Stanislovas Bonifacas Jundzilas, rašytojas Adomas Mickevičius. Aplink rūmus driekiasi vienas gražiausių Lietuvoje klasicizmo parkų.

Jašiūnų miestelis svarbus Lietuvos istorijai ne vien dėl dvaro – 1920 m. Lietuvos kariuomenės daliniai ties Jašiūnais kovėsi su Liucjano Želigovskio pajėgomis. 1941 m. nacių okupacinės administracijos saugumo policija Jašiūnuose sušaudė 575 žmones, dauguma jų – žydai.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min