Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akcijos „Tvora“ rezultatai – nugriauta 50 tvorų, trukdžiusių prieiti prie ežerų

Aplinkosaugininkai pradėjo griauti neleistinas tvoras prie vandens telkinių
Idos Davidavičiūtės nuotr. / Aplinkosaugininkai pradėjo griauti neleistinas tvoras prie vandens telkinių
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 7-ąją prasidėjusi akcija „Tvora“, kuria siekiama išlaisvinti nelegaliomis tvoromis apjuostas vandens telkinių pakrantes, duoda rezultatų. Per nepilną mėnesį pašalinta jau daugiau nei 50 tvorų, nelegalių tvorų savininkai bus priversti sumokėti už daromą žalą gamtai. Vilniaus miesto agentūros vyresnysis aplinkos apsaugos inspektorius Jonas Bacevičius tikino, kad žmonės po truputį pradeda suprasti, jog vandens telkiniai nėra jų nuosavybė.

Protokolas – visiem nemalonus

Vandens telkinių pakrantes grąžinti visuomenei raginanti akcija „Tvora“ tęsiasi. Nuo akcijos pradžios gegužės 7-ąją iki šios dienos pašalinta per 50 tvorų. Prie galimai nelegalių tvėrimų kontrolės labai prisideda visuomenė. Žmonės aktyviai informuoja aplinkosaugininkus apie pastebėtus pažeidimus. Pasitvirtina net daugiau kaip 70 proc. tokių pranešimų.

Prie sklandaus akcijos „Tvora“ vykdymo prisideda ir žmonėms. Aplinkosaugininkai teigia, kad patys gyventojai karštąją linija skambina ir praneša apie neleistinai išdygusias tvoras. J.Bacevičius pasakojo, kad žmonės į aplinkosaugininkų vizitus reaguoja skirtingai. „Niekam protokolas nesukelia džiaugsmo. Galėčiau išskirti du nelegalių tvorų savininkų tipus. Vieni, mums atvykus teigia, kad tvora juos saugo nuo narkomanų ir vagių, be to, jog ji jokios žalos gamtai nedaro. Kitas atvejis, kai tvora būna pastatyta sūnaus ar tėvo, o močiutė paprasčiausiai neturi jėgų jos pašalinti“, – pasakojo Vilniaus miesto agentūros vyresnysis aplinkos apsaugos inspektorius.

Vis dėlto, J.Bacevičius tikino, kad tokie pažeidėjai dažnai supranta situaciją ir imasi priemonių tvorą pašalinti. Anot vyro, dar neteko susidurti su labai aršiai už savo nelegalią tvorą kovojančiai žmonėmis.

Jau kažkiek pradedama suprasti, kad vandens telkinys nėra tik tavo. Turi juo dalintis ir su kitais žmonėmis, ir gamta, ir su vabalėliais“, – teigė inspektorius.

Tapo supratingesni

J.Bacevičius neneigė, kad prie vandens telkinių tverėjų drausmės prisidėjo griežtesnės kontrolės priemonės ir baudos, tačiau jis tikino, kad po truputį žmonės susipranta. „Jau kažkiek pradedama suprasti, kad vandens telkinys nėra tik tavo. Turi juo dalintis ir su kitais žmonėmis, ir gamta, ir su vabalėliais“, – kalbėjo inspektorius.

Anot jo, žmonėms netrūko ir informacijos, kuri turėjo paskatinti imtis priemonių naikinti neteisėtas tvoras. Prie akcijos viešinimo prisidėjo ir žurnalistai, tam buvo skirta nemažai dėmesio. „Daug kalbėta apie šią akciją, apie gresiančią atsakomybę. Nemažai dėmesio tam skyrė žiniasklaida. Taigi informacijos apie tai tikrai netrūko“, – tikino J.Bacevičius.

Apie tai, kad nelegalių tvorų statytojai susilauks griežtų baudų perspėta mėnuo prieš prasidedant akcijai. Per minėtą laiką nenuvertę savo tvorų geruoju, gyventojai turės mokėti už gamtai padarytą žalą.

Kai aplinkosaugininkai aptinka nelegaliai išdygusią tvora, jos savininkui surašo privalomuosius nurodymus ir įpareigoja pašalinti statinį. Tai turi būti įvykdyta ne ilgiau nei per 2 mėnesius. Jei žmogus nepaiso nurodymų ir toliau, skaičiuojamas žalos aplinkai dydis – po 500 Lt už kiekvieną tiesinį tvoros metrą. Kiekvieną mėnesį suma padidės dar 500 litų už tiesinį tvoros metrą, ir taip didės tol, kol tvora bus nugriauta.

Pranešti apie neteisėtas tvoras galima tel. (8 5) 273 2995, elektroniniu paštu a.zelvys@aaa.am.lt arba naudojantis AAKIS  https://aakis.am.lt. Aplinkos ministerija primena, kad nurodytais kontaktais galima ne tik pranešti apie pažeidimus, bet ir pasikonsultuoti dėl teisės aktų reikalavimų norint aptverti valdą prie vandens telkinio.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min