Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 15d. 19:18

Akibrokštas: klaipėdietė labdarai paaukotus savo rūbus vėliau netikėtai aptiko parduotuvėje

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacija Klaipėdoje praėjusiais metais išdalino beveik 10 tūkst. kg drabužių.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacija Klaipėdoje praėjusiais metais išdalino beveik 10 tūkst. kg drabužių.

Labdara išsigimė. Tuo įsitikino klaipėdietė, tikėjusi, kad jos rūbai atiteks varganai gyvenančioms šeimoms, ir skaudžiai nusivylusi, kai savo suaukotus drabužius pamatė iškabintus parduotuvėje.

„Jaučiuosi labai bjauriai – kas darosi mūsų valstybėje? Kaip apmaudu, kai nori padėti žmonėms ir viskas baigiasi šitaip“, – apgailestavo klaipėdietė studentė Viktorija.

Vaizdas – nutvilkė

A.Kripaitės/15min.lt nuotr./Šį megztuką vitrinoje pamačiusi klaipėdietė nustėro – tai jos labdarai aukotas rūbas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Šį megztuką vitrinoje pamačiusi klaipėdietė nustėro – tai jos labdarai aukotas rūbas.

Prieš porą savaičių mergina aukojimui sukrovė beveik šešis maišus rūbų. „Jie visi – geros kokybės. Ten buvo ir žieminių drabužių, ir megztukų, ir batų, ir rankinių, ir kelios suknelės. Daugumą jų parsivežiau iš užsienio“, – pasakojo Viktorija.

Nebenešiojamus drabužius ji nusprendė padovanoti sunkiai besiverčiančioms šeimoms. Internete susirado informaciją apie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugiją Klaipėdoje ir sutarė, kad pati nuveš maišus. Dovanas priėmė šioje organizacijoje dirbančios moterys.

„Atrodė, viskas tuo ir baigėsi. Šiandien atsitiktinai nuvažiavau į „Maximą“ Šilutės plente ir eidama pro dėvėtų rūbų parduotuves pamačiau megztuką panašų į mano. Pamaniau, kad negali būti. Ir lyg Dievas norėjo, kad nueičiau į tą parduotuvę. Ant manekeno pamačiau pakabintą mano suknelę, buvo ir batai, ir palaidinė. Aš užuodžiau dar likusius savo kvepalus! Savo kvapą! Savo drabužius kiekvienas atskirtume. O čia dar visa krūva. Tai tikrai nesutapimas“, – emocijų neslėpė pašnekovė.

Jos rūbai įvertinti nuo 15 Lt. Mergina paskaičiavo, kad kažkas iš jos suaukotų rūbų siekia gerokai pralobti.

15min.lt žurnalistė, apsilankiusi parduotuvėje, iš tiesų rado merginos nusakytus drabužius. Jie visi neturėjo specifinio kvapo, būdingo tokio tipo parduotuvių prekėms.

Kratosi kaltinimų

Raudonojo Kryžiaus darbuotojos prisiminė merginą, atnešusią kelis maišus rūbus, tačiau kratėsi įtarimų, kad iš čia jie iškeliavo į parduotuvę.

„Niekada tuo nepatikėsiu, nesąmonė čia tikra! Niekas tokiais dalykais neužsiima“, – neslėpė emocijų Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Klaipėdos skyriaus sekretorė Dalytė Fabijonavičienė.

A.Kripaitės/15min.lt nuotr./Raudonasis Kryžius
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Raudonasis Kryžius

Klaipėdiečiai neretai atneša nebereikalingus drabužius, patalynę į Taikos prospekte esančią Raudonojo Kryžiaus būstinę. Čia rūbai paprastai sukraunami į maišus ir perduodami nevyriausybinėms organizacijoms, besirūpinančioms gausiomis šeimomis, neįgaliaisiais, senoliais, vienišais žmonėmis.

„Patikėkit, niekas čia neneša vardinių rūbų, nedovanoja tokių. Dažniausiai gauname susmirdusius, kandžių suėstus skudurus, kuriuos turime nešti tiesiai į konteinerius“, – piktinosi Raudonojo Kryžiaus darbuotojos. Jos neslėpė, kad ir organizacijų globojamiems skurdžiai gyvenantiems žmonėms prabangių rūbų nereikia. „Reikia paprastų rūbų, nenešios garbaus amžiaus moteriškės trumpų suknelių“, – teigė pašnekovės.

Jos teigė pirmą kartą susidūrusios su tokia situacija, kai paaukoti rūbai atsidūrė parduotuvėje. Kaip labdarai paaukoti rūbai atsidūrė parduotuvės lentynoje – nesiėmė spėlioti.

„Nėra taip buvę. Neturiu jokio supratimo, kaip tie rūbai ten atsidūrė ir ar tikrai ten tie drabužiai. Po tokių kaltinimų svyra rankos ką nors daryti. Iš viso nebepriimsime čia rūbų – tik kaltinimų sulaukiame“, – apmaudą liejo D.Fabijonavičienė.

Praėjusiais metais ši organizacija išdalino 9 817 kg drabužių.

Skrybėles iškeitė į pinigus

Informacijos ir paramos gausiai šeimai centro vadovė Regina Ševelkaitienė pasakojo, kad iš tiesų nemažai paramos gaunama iš Raudonojo Kryžiaus organizacijos. Ji prisiminė prieš kelerius metus buvusį incidentą. Tada viena moteris į centrą atvežė rūbų, tarp kurių buvo ir kelios skrybėlaitės. Po kurio laiko moteris sugrįžo pasipiktinusi. Savo skrybėlaites ji pamatė vienoje dėvėtų rūbų parduotuvėje M.Mažvydo alėjoje.

„Vargas būna arba pasekmė, arba priežastis. Ką padarysi, jei tam žmogui labiau reikėjo kelių litų nei skrybėlės. Tikėkimės, kad jie tuos pinigus išleido kam reikėjo labiau“, – kalbėjo pašnekovė.

Organizacija kruopščiai registruoja, kiek kokiai šeimai labdaros įteikiama.

Sugrįžta ir lietuviški drabužiai

Dėvėtų rūbų parduotuvės Šilutės plente pardavimų vadovė Jurgita Strakšienė neslėpė – pirmą kartą susidūrė su atveju, kai žmonės atpažino savo nešiotus drabužius.

A.Kripaitės/15min.lt nuotr./Dėvėtų rūbų parduotuvėje klaipėdietė atpažino savo aukotus rūbus.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr./Dėvėtų rūbų parduotuvėje klaipėdietė atpažino savo aukotus rūbus.

„Didžiąją dalį drabužių mes perkame iš didmenininkų urmu. Dažniausiai tai drabužiai atkeliavę iš JAV, kitų užsienio valstybių. Šią žiemą kelis kartus nupirkome rūbų ir iš gyventojų. Paprastai to nepraktikuojame, tačiau šiemet pabandėme. Su visais pardavėjais sudaromos sutartys“, – aiškino pašnekovė. Iki šiol, anot jos, problemų nekildavę. Niekas neklausinėjo iš kur tie rūbai.

„Galų gale – mes gi neskelbiam, kad esame tik užsienietiškų dėvėtų drabužių parduotuvė. Čia parduodami dėvėti rūbai, o kur ir kieno dėvėti – juk nesvarbu“, – pažymėjo J.Strakšienė.

Ji neatmetė galimybės, kad rūbus galėjo atnešti ir labdarą paėmę žmonės. „Apskritai dėvėtų rūbų verslas – lyg užburtas ratas. Kiek lietuvių yra emigravę – jų rūbai taip pat sugrįžta čia“, – aiškino pašnekovė. Ji prisiminė, kad vienoje siuntoje su rūbais iš JAV buvo ir Lietuvoje gerai žinomo prekės ženklo „Audimas“ drabužių.

„Mes niekada nedirbome su jokiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, o po šios istorijos reikės dar pagalvoti, ar verta pirkti ir iš žmonių“, – neslėpė dėvėtų rūbų parduotuvės pardavimų vadovė.

Tarp aukų – dažniausiai šlamštas

Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos „Carite“ taip pat sulaukiama nemažai paramos iš žmonių. „Mes tai tikrai vertiname. Gerai, kai žmonės suvokia, kad galima dalintis. Tačiau problema ta, kad didžioji dalis atneštų rūbų – niekam tikę. Tempiame juos su savanoriais tiesiai į konteinerius. Žmonės suneša mirusių senolių drabužius, jų neišvėdina, ką jau kalbėti apie skalbimą. Turime suprasti, kad tokia labdara tik pažeminsime vargingai gyvenančių žmonių orumą. Aš jaučiu socialinę atsakomybę perduodama tuos drabužius. Negaliu dar labiau jų žeminti atiduodama purvinus, skylėtus drabužius“, – teigė „Caritui“ vadovaujanti Rasa Senkienė.

Ji pastebėjo, kad kartais paramos atėję žmonės pradeda krautis maišus – tada tenka įspėti ir paprašyti pasiimti tiek, kiek reikia.

„Į žmogaus širdį nepažiūrėsi“, – teigė pašnekovė.

Po šios skaudžios istorijos klaipėdietė Viktorija sau pažadėjo kitą kartą nebereikalingus rūbus vežti tiesiai vargingoms šeimoms. „Nebepasitikiu jokiomis organizacijomis. Man ši istorija – pernelyg skaudi“, – teigė mergina. Jos artimi draugai žada nenuleisti rankų ir išsiaiškinti, kaip drabužiai iš labdaros organizacijų patenka į parduotuvių lentynas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vaclovas, kuris gyvena ne vienas. Po dvejų metų: Kęstučiai

24sek

Karšta vasara Lietuvos krepšiniui: penki įdomiausi būsimi lietuvių kontraktai

Vardai

Klaipėdoje žuvusio modelio artimieji: „Prabilęs R.Pinikas Dovilės šeimos iki šiol neatsiprašė“

Sportas

C.Ronaldo gali būti eliminuotas: Iranas – Portugalija

Aktualu

Valdas Adamkus: „Nejaugi nematome pastangų vis labiau nuvertinti žmogų ir jo laisvę?“

Gyvenimas

Lietuvių atliktas tyrimas apčiuopė jaunystės eliksyro receptą: senti įmanoma 4 kartus lėčiau

Sportas

B grupės finišas: Ispanija – Marokas

Aktualu

VW žibintų vagysčių Perkūnkiemyje protrūkis supykdė vilnietį: „Kur policijos pasala?“

Gazas

Spalvotieji garvežiai – kodėl jie buvo tokie puošnūs ir kodėl vokiški dėvėjo raudonus ratus?

Kaip Konstitucinis Teismas apgynė žiniasklaidos laisvę ir uždraudė politikams slėptis nuo visuomenės

Aktualu

Be žinios dingusio Roko Čapliko ieškojusi policija jo kūną rado miške

Vardai

Europos parko įkūrėjas G.Karosas čia paminėjo ir savo 50-metį: „Menas neturi stengtis įtikti žmogui“

Europos parko ekspozicija

Aktualu

Apsilankymas Lietuvos zoologijos sode šokiravo lankytoją: beždžionė rodė į žaizdas

Gazas

Jaunas vokietis per Europą rieda senutėliu „MZ Trophy“ motociklu su 17 „arklių“

Maistas

2018 m. „30 geriausių restoranų“: 14 vieta: geriausias grilio patiekalų restoranas pajūryje – „Momo Grill“

Vardai

Joninės Jonui Mačiuliui – geriau už gimtadienį: ketino krikštyti draugų dovanotą asilą

Aktualu

Dalis „tvarkiečių“ reiškia nepasitikėjimą R.Žemaitaičiu, šaukiasi R.Pakso sugrįžimo

Gazas

Pernai nubausta 1500 policijos pareigūnų: viršijo greitį, nepaisė kelio ženklų

Sportas

Rekordininku tapęs vartininkas atrėmė 11 metrų baudinį, bet Egiptas pralaimėjo

Naujienos

Vaclovas, kuris gyvena ne vienas. Po dvejų metų: Kęstučiai

Pasaulis kišenėje

Dinozaurų pėdsakai Lietuvoje: fitozauro dantys ir žandikaulis Akmenės muziejuje

Aktualu

Kalvarijos medikai kaltinami nė neapžiūrėję namo pasiuntę žiauriai sumuštą jaunuolį

24sek

Karšta vasara Lietuvos krepšiniui: penki įdomiausi būsimi lietuvių kontraktai

Vardai

Klaipėdoje žuvusio modelio artimieji: „Prabilęs R.Pinikas Dovilės šeimos iki šiol neatsiprašė“

Sportas

C.Ronaldo gali būti eliminuotas: Iranas – Portugalija

Aktualu

Valdas Adamkus: „Nejaugi nematome pastangų vis labiau nuvertinti žmogų ir jo laisvę?“

Sportas

B grupės finišas: Ispanija – Marokas

Vardai

Princesės Dianos dukterėčia per savo jungtuves pasipuošė jos vestuvine tiara

Kaip Konstitucinis Teismas apgynė žiniasklaidos laisvę ir uždraudė politikams slėptis nuo visuomenės

Gyvenimas

Lietuvių atliktas tyrimas apčiuopė jaunystės eliksyro receptą: senti įmanoma 4 kartus lėčiau

Aktualu

VW žibintų vagysčių Perkūnkiemyje protrūkis supykdė vilnietį: „Kur policijos pasala?“

Europos parko ekspozicija

Gazas

Spalvotieji garvežiai – kodėl jie buvo tokie puošnūs ir kodėl vokiški dėvėjo raudonus ratus?

Aktualu

Be žinios dingusio Roko Čapliko ieškojusi policija jo kūną rado miške

Vardai

Europos parko įkūrėjas G.Karosas čia paminėjo ir savo 50-metį: „Menas neturi stengtis įtikti žmogui“

Maistas

2018 m. „30 geriausių restoranų“: 14 vieta: geriausias grilio patiekalų restoranas pajūryje – „Momo Grill“

24sek

Beno Udrihas atsisveikino su Kauno „Žalgiriu“: „Man buvo garbė“

Vardai

Joninės Jonui Mačiuliui – geriau už gimtadienį: ketino krikštyti draugų dovanotą asilą

Aktualu

Apsilankymas Lietuvos zoologijos sode šokiravo lankytoją: beždžionė rodė į žaizdas

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie 15min