Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 kovo 14d. 13:26

„Akistata“ paviešins slaptą pažymą, kurioje numatytas „Snoro“ žlugimas

Pažyma
TV3 nuotr. / Pažyma

Jau trečiadienio vakarą TV3 laidoje „Akistata“ bus paviešinta slapta, dar 2003 metais rusų kalba parašyta pažyma, kurioje tvirtinama: per „Snorą“ bus plaunami milijardai litų, o galiausiai bankas bankrutuos.

„Lietuva bus įtraukta į stambias nešvarių pinigų plovimo operacijas. Pervedant didžiules sumas kartu gali būti išvesti ir banko aktyvai, o tai priverstų jį bankrutuoti“, – juodu ant balto surašyta slaptojoje pažymoje, kuri pateko į laidos žurnalistų rankas.

„Akistatos“ žiūrovai savo akimis pamatys dar niekur neviešintą tekstą – operatyvinę informaciją ir perspėjimus atsakingiems už banko priežiūrą Lietuvos pareigūnams ir politikams dėl galimo „Snoro“ žlugimo.

„Bankui gali būti pateiktos milijardinės pretenzijos iš Rusijos teisėsaugos organų ir trečiųjų šalių, kurios aktyviai kovoja su pinigų plovimu (tarp jų ir JAV). (....) Visa tai gali smarkiai smogti žmonėms ir organizacijoms, turinčioms sąskaitas banke“, – teigiama pažymoje.

Mantas Dubauskas, dabar jau žinomas ir patyręs žurnalistas bei redaktorius, o tuomet, prieš devynerius metus, dar tik karjerą pradėjęs jaunas ekonomikos srities žurnalistas, nuolat rašęs su „Snoru“ susijusiomis temomis, šią skandalingą pažymą 2003 metų kovo mėnesį gavo iš vienos Seimo narės. Tuo metu jis buvo įsitikinęs: dokumente minima informacija sukels didelį skandalą.

„Buvau susitikęs su ponu Baranausku ir Antonovu, tačiau pažyma jų visai nenustebino. Jie pasakė, kad neva visa tai yra melas, konkurentų sąmokslas“, – pasakojo M. Dubauskas.

Jo nuomone, šioje pažymoje pateiktą grėsmingą informaciją turėjo žinoti ne tik banko savininkai Raimondas Baranauskas ir Vladimiras Antonovas, bet ir saugumas bei tuometinis jo vadovas Mečys Laurinkus, centrinis bankas ir jam 2003 metais vadovavęs Reinoldijus Šarkinas, Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, Ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Alvydas Sadeckas.

10 milijonų litų – tokia pinigų suma už tylą yra skirta kyšiams šalies politikams ir pareigūnams – įvardinta slaptame dokumente. Taip pat rašoma: „Jau patvirtinta kyšių Lietuvos valdininkams sąmata. Ji siekia 2,5–3 milijonus JAV dolerių.“

„Akistatos“ žurnalistai pakalbino visus šioje pažymoje minimus ir tuo metu aukštas pareigas užėmusius pareigūnus bei politikus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min