Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2015 09 14

Aklųjų ir silpnaregių paramos ir labdaros fondo vadovui – nauji kaltinimai grobstymu

Pirmadienį, rugsėjo 14-ąją Kauno apygardos teisme imta nagrinėti byla, kurioje Aklųjų ir silpnaregių paramos ir labdaros fondo bei Aklųjų ir silpnaregių paramos ir užimtumo centro „Ecce homo“ vadovas 56 metų Rimantas Kugys kaltinamas turto (paramos) pasisavinimu ir apgaulingos apskaitos tvarkymu. Manoma, jog kaltinamasis per du metus iššvaistė apie 233 tūkst. eurų.
Kaltinamasis Rimantas Kugys (dešinėje) su advokatu
Kaltinamasis Rimantas Kugys (dešinėje) su advokatu / Karolinos Stažytės nuotr.

Teismo pranešimu, R.Kugys, kuris ir pats yra neįgalus – prastai mato ir skundžiasi sveikata, – kaltinamas tuo, kad faktiškai vykdydamas Aklųjų ir silpnaregių paramos ir labdaros fondo vadovo funkcijas savanoriškais pagrindais, turėdamas teisę atstovauti ir priimti sprendimus fondo vardu bei kontroliuoti jo veiklą, užimamų pareigų pagrindu savo žinioje turėdamas fondo turtą, 2011– 2013 metų laikotarpiu įvairiems ūkio subjektams suteikus paramą grynais pinigais, pavedimu į įmonės atsiskaitomąją sąskaitą banke bei materialinėmis vertybėmis, gavęs paramą grynais pinigais, paramos davėjui išrašydavo pinigų priėmimo kvitą, tačiau į kasą šių pinigų neįnešdavo, o bankiniais pavedimais gautą labdarą išimdavo iš sąskaitų, tačiau į kasą gautų grynųjų pinigų taip pat neįnešdavo.

Prokuroro Arvydo Rusteikos teigimu, iš fondo R.Kugys pasisavino paramos lėšų už maždaug 116 tūkst. eurų bei materialinių vertybių už 87 tūkst. eurų.

Kaltinamasis taip pat neužtikrino iš įvairių paramos teikėjų gautų materialinių vertybių tinkamo įtraukimo į fondo apskaitą ir jų panaudojimo.

Prokuroro Arvydo Rusteikos teigimu, iš fondo R.Kugys pasisavino paramos lėšų už maždaug 116 tūkst. eurų bei materialinių vertybių už 87 tūkst. eurų.

Tai vaisiai, papildai, aprangos prekės, trikotažo medžiagos, akinių rėmeliai, dviračiai ir kt. Vienas dažniausių ir dosniausių paramos teikėjų – įmonė „Audimas“. Iš „Ecce homo“ centro pasisavinta beveik 12 tūkst. eurų suma bei materialinių vertybių už kiek daugiau nei 18 tūkst. eurų. Daugiausiai tai – drabužiai ir tekstilės audiniai. Anot prokuroro, ikiteisminio tyrimo metu visas šis turtas nebuvo rastas.

Tik prasidėjus teismo posėdžiui, kaltinamasis pareiškė, jog nėra gavęs kaltinamojo akto, kurį norėjo įteikti finansininkams, nes jame nurodytos sumos, neva, neatitinka realybės. Prokuroras A.Rusteika patikino, R.Kugio sutikimu, išsiuntęs jį elektroniniu paštu. Teisėjas Albinas Antanaitis nusprendė padaryti pertrauką, tam, kad prokuroras galėtų atspausdinti ir įteikti kaltinamąjį raštą teisiamajam į rankas.

Teisėjas, atsižvelgdamas į aplinkybę, jog kaltinamasis aktas teisiamajam įteiktas tik posėdžio metu, ir norėdamas užtikrinti kaltinamojo teisę į gynybą, nusprendė padaryti pertrauką. Kitas posėdis įvyks rugsėjo 28 dieną.

Fondo, kurio paskirtis – teikti labdarą ir paramą bei kitokią pagalbą regėjimo ir kitokią negalią turintiems asmenims, vadovas teismų slenkstį mina nebe pirmą kartą. Už tapačius ar panašius nusikaltimus, tik padarytus skirtingu laikotarpiu, jis jau teistas tris kartus.

Pastarąjį kartą, šių metų gegužę, Rimantui Kugiui realios nelaisvės bausmės išvengti pavyko. Tuomet Kauno apygardos teismas nuteisė jį kalėti pustrečių metų, bausmę atidedant trejiems metams. Taip pat R.Kugiui paskirta sumokėti valstybei 606 tūkst. eurų. Tiesa, prokuroras siūlė skirti R.Kugiui 6 metus nelaisvės. Tačiau teismas, atsižvelgdamas į kaltinamojo sveikatos būklę, realaus įkalinimo neskyrė.

Šįkart, nors nusavintų lėšų bei turto vertė kiek mažesnė, prokuroras A.Rusteika ir vėl žada prašyti ne mažesnės laisvės atėmimo bausmės.

Įdomu tai, kad kai kurie paramos teikėjai, žinodami, jog R.Kugys kaltinamas lėšų pasisavinimu ir dėl to pradėtos baudžiamosios bylos, toliau teikė paramą. Nė vienas jų ankstesnėse bylose nesikreipė į teismą su civiliniais ieškiniais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius