Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 24d. 06:04

Akmenėje paskiepyti visi 35–54 metų gyventojai, nerimaujama dėl senjorų

Akmenės centrinė aikštė
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Akmenės centrinė aikštė
Šiaurės Lietuvos pakraštyje įsikūrusios Akmenės savivaldybės gyventojai dėl galimybių paso pernelyg nesuka galvos – čia jau paskiepyta apie 80 proc. gyventojų. Išsiskiria aktyvioji visuomenės dalis – 35–54 metų amžiaus – kur paskiepyti visi. Rajono meras Vitalijus Mitrofanovas teigia, kad tokių rezultatų pavyko pasiekti dėl nuoseklaus darbo ir labiausiai nerimauja dėl garbaus amžiaus rajono gyventojų. Paraginti šiuos pasiskiepyti jis prašo ir vietos klebonų.

Akmenės rajone, kur gyvena per 18 tūkst. gyventojų, šiuo metu koronavirusinė infekcija nustatyta 32 žmonėms.

Iš jų tik keli paskiepyti. Tačiau nė vienas jų nėra hospitalizuotas. Šie 32 gyventojai ir lėmė, kad rajonas COVID-19 žemėlapyje nusidažė raudona spalva.

Čia 100 tūkst. gyventojų tenka 178,2 užsikrėtimo atvejai.

Rajonas prieš kelias savaites nuskambėjo, kai buvo fiksuotas COVID-19 židinys jaunimo stovykloje. Vėliau susirgimai fiksuoti šeimose.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Akmenė
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Akmenė

Geriau – tik Nidoje

Akmenės rajono savivaldybėje jau paskiepyta 79,1 proc. gyventojų, kuriuos galima skiepyti. Išsiskiria 35–54 metų amžiaus grupė, kur paskiepytų dalis sudaro visą 100 proc.

Ši amžiaus grupė paprastai yra labiausiai aktyvi tiek socialine, tiek ekonomine prasme. Kituose rajonuose, kaip, pavyzdžiui, greta esančioje Mažeikių savivaldybėje, šioje amžiaus grupėje paskiepyta tik kiek daugiau nei 60 proc.

Akmenė – ne kurortas, kur atvyksta daug turistų ir aktyviau veikia apgyvendinimo, sveikatinimo sektorius. Tad kaip jiems tai pavyko?

Akmenės savivaldybės gydytoja Dalia Sketrė, neseniai sulaukusi Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įvertinimo, teigė, kad tokius rezultatus lėmė komandinis darbas, vedęs į vieną tikslą.

Iš pat pradžių buvo pagalvota apie atokiau gyvenančius vyresnio amžiaus gyventojus. Šeimos gydytojai su jais susisiekė telefonu ir su mobilia brigada atvyko į namus.

„Turime aktyvų merą, kuris nuolat ragino žmones socialiniuose tinkluose, darė tiesiogines transliacijas. Taip, yra skeptikų. Kaip kitaip. Bet turiu pasakyti, kad tikinčių vakcina yra kur kas daugiau“, – pridūrė S.Sketrė.

Nerimaujama dėl vyresnio amžiaus rajono gyventojų. 80 metų ir vyresnių grupėje paskiepyta 57 proc. gyventojų.

Dauguma jų aiškina, kad gyvena uždarą gyvenimą, nesilanko viešose vietose, todėl nėra ir galimybės užsikrėsti.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Vitalijus Mitrofanovas
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Vitalijus Mitrofanovas

Meras – aktyvus socialiniuose tinkluose

Akmenės rajonui jau kelintą kadenciją vadovaujantis socialdemokratas V.Mitrofanovas vis surengia tiesiogines transliacijas rajono žmonėms iš savo kabineto.

Ir pirmadienio popietę jis kreipėsi į Akmenės gyventojus, papasakojo apie premjerės Ingridos Šimonytės vizitą bei apie pandeminę situaciją rajone.

„Mes iš pat pradžių dirbome intensyviai ir rėmėmės šeimos gydytojo institutu. Tai jie, pažinodami pacientus, jų šeimas, perskambindavo žmonėms. Buvome vieni pirmųjų įkūrę karščiavimo kliniką, mobilią brigadą. Taip susitelkė visa bendruomenė. Mes viešinome, kur yra židiniai.

Nors gal ne visiems darbdaviams tai patiko. Tačiau kantriai aiškinome, kad liga gali jiems nešti nuostolius. Jei kasininką gali apmokyti per dieną – to nepadarysi susirgus sukamosios krosnies mašinistui. Kai tokie žmonės suserga ir negali dirbti – nuostoliai dideli“, – aiškino 15min rajono meras.

Mobilios brigados vykdavo į įmones, todėl aktyvūs, darbingo amžiaus Akmenės gyventojai buvo gana anksti paskiepyti.

V.Mitrofonovas kiek skeptikas kitose savivaldybėse taikytoms priemonėms, kaip loterijos ar prizai paskiepytiems. Anot jo, tokios priemonės tik sumenkina skiepų svarbą.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Naujoji Akmenė
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Naujoji Akmenė

„Dievas padėjo sukurti, kad išgyventume“

Akmenės merą vis konsultavo ir Didžiojoje Britanijoje mediciną studijuojanti duktė.

„Liūdna, tačiau priešingai elgėsi mūsų rajone išrinktas Seimo narys. Jei ne jis, tikriausiai, dar didesnius rezultatus būtume pasiekę“, – reziumavo V.Mitrofanovas, kalbėdamas apie Seimo narį, „valstietį“ Valių Ąžuolą.

Šis aktyviai dalinasi informacija, kuri aiškiai nukreipta prieš vakcinas.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Naujosios Akmenės centrinė aikštė
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Naujosios Akmenės centrinė aikštė

„Žmonėms paaiškiname, kad nesiskiepydami jie pažeidžia kitų žmonių laisvę į sveiką aplinką. Taip, yra tų antivakserių. Jie pyksta, kad taip pavadinu, bet tada jiems sakau: jei norite, vadinkite mane vakseriu. Aš visai nepyksiu.

Buvo tokių, kurie aiškino, kad esu nupirktas, kad kažkokius pinigus gaunu. Tada primenu, kokią situaciją turėjome socialinių paslaugų centre, kur keli senoliai ir mirė, ir kaip situacija pasikeitė, kai atsirado vakcina“, – aiškino Akmenės meras.

Neseniai jis kreipėsi į vietos parapijų klebonus, prašydamas per pamaldas paraginti žmones nueiti pasiskiepyti.

„Prašiau, kad šie per mišias paaiškintų, kad ne Dievo pagalba jie išgyvens, o Dievas padėjo sukurti vakciną, tam kad išgyventume“, – pridūrė pašnekovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

58:09
00:32
06:29

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min