Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aktyvaus poilsio mėgėjams Palanga žada atnaujintą sveikatingumo taką

Parke be galybės tvarkymo darbų restauruoti ir tilteliai per tvenkiniį.
M.Vadišio nuotr. / Palanga pakvies ir leistis į kelionę pėsčiųjų takais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveiko gyvenimo būdo propaguotojams Palanga jau greitai ketina pasiūlyti naujų atrakcijų – per pušynus besidriekiantį itin populiarų bėgimo taką „Labrytys“ planuojama ne tik pratęsti, bet ir praturtinti sporto įrenginiais.

Lėšų šiam tikslui numatyta Europos Sąjungos struktūriniuose fonduose. 

Iki šiol 3 kilometrų ilgio bėgimo taku, nusidriekusiu pušynu nuo Jūratės g. iki viešbučio „Medūza“, rytais bei vakarais mielai naudojasi sporto mėgėjai – bėgikai. Atsižvelgdami į tako populiarumą, Palangos savivaldybės administracijos specialistai siekia jį pratęsti bei padaryti žiedinį, taip pat tam tikras atkarpas praturtinti sporto įrenginiais. Naujoji trasos dalis drieksis 5 kilometrus – link Kontininkų šiek tiek bus pratęsiamas senasis takas bei įrengtas naujas, arčiau jūros esantis maršrutas, vedantis atgal į miestą. 

Naująją „Labryčio“ atkarpą ketinama pažymėti nukreipiamaisiais ženklais, čia ketinama įrengti informacinius stendus bei natūraliai susiformavusiose miško aikštelėse – 5 aktyvaus poilsio zonas su lauko gimnastikos įrenginiais. 

Pasak Savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyresniosios specialistės Ingos Juozapaitienės, Europos Sąjungos lėšų šioms reikmėms numatyta pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę Viešojo turizmo infrastruktūra ir paslaugų plėtra regionuose. „Labryčiui“ pratęsti reikia maždaug 200 tūkst. litų. Didžiąją dalį – 85 proc. – šių išlaidų padengs Europos Sąjunga“, – sakė I.Juozapaitienė.  

Pasak miesto mero Šarūno Vaitkaus, Palanga miesto strateginiame plane yra numačiusi, jog bus orientuojamasi į sveikatingumo, gydymo, sporto industrijos pramogų kurorto plėtrą. „Tuo keliu ir einame. Pratęsus taką „Labrytys“, įrengus ten reikiamą infrastruktūrą, palangiškiams bei miesto svečiams atsiras didesnis akstinas rytais ir vakarais pabėgioti pačiais gražiausiais pušynais palei jūrą ir pagerinti savo sveikatą. Tai ypač aktualu atvykstantiems į Palangą iš didžiųjų šalies miestų, kur oras yra pakankamai užterštas“, – kalbėjo meras.

„Labrytys“ – ne vienintelis į aktyvų, sveikatingumą propaguojantį poilsį orientuotas projektas Palangoje. „Birželį baigtas didžiulis dviračių takų projektas – atnaujintas modernus takas Palanga - Šventoji, besidriekiantis 12 kilometrų, kuriuo dabar naudojasi tūkstančiai dviratininkų, mielai čia užsuka ir riedutininkai. Beje, verslininkai jį jau dabar juokais vadina antra J. Basanavičiaus gatve“, - sakė Š. Vaitkus. Meras atkreipė dėmesį, jog šis dviračių takas, atnaujintas iš Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos lėšų, yra tąsa trasos, besidriekiančios vaizdingomis Pajūrio regioninio parko vietovėmis nuo Botanikos parko iki Klaipėdos. Šiai atkarpai 2006 m. Valstybinio turizmo departamento iniciatyva lėšos skirtos iš PHARE programos pagal projektą „Dviračių žiedo Lietuvoje plėtojimas“. 

Iš viso Palanga gali pasigirti turinti 4 dviračių takus, kurių bendras ilgis siekia apie 30 kilometrų. Dviratininkams skirta vietos ir itin populiariose pėsčiųjų gatvėse – J. Basanavičiaus g. bei Meilės alėjoje. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min