Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 27d. 19:30

Aktyvistai rankomis apjuosė pilį (nuotraukos)

Renginio akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Renginio akimirka

Kauno pilies atkūrimui naudojant šiuolaikines statybines medžiagas nepritariantys draugijos „Pilis“ nariai ketvirtadienio pavakarę surengė netradicinę akciją, kurios metu keli šimtai žmonių sudarė „gyvą“ grandinę, apjuosusią šį istorinį paminklą.

Į ketvirtadienį vykusią akciją susirinko 200 – 300 žmonių. Daugelis jų buvo vyresnio amžiaus, tiesa, matėsi ir grupelė patriotiškai nusiteikusio jaunimo. Prie mikrofono vienas po kito stoję įvairių sričių specialistais pristatyti žmonės susirinkusiuosius bandė įtikinti, jog pilies atkūrimas moderniomis medžiagomis yra nusikaltimas.

„Jei taip, tai geriau išvis nieko nedaryti“, - tėškė vienas iš kalbėjusiųjų.
„Jeigu pilį atstatysime taip, tai bus tarsi viena iš eilinių maksimų ar akropolių“, - skambų palyginimą panaudojo kitas pranešėjas.

Skambant kalboms ir dainoms, kelios merginos vaikščiojo po minią ir ragino pasirašyti po rezoliucija, prieštaraujančia būtent tokiam pilies atkūrimo projektui.
„Norime pabrėžti, kad ši akcija nėra nukreipta prieš ką nors, tai akcija „už“, - dar prieš renginį kalbėjo draugijos „Pilis“ narys Rimvydas Žiliukas.

„Visuomenė pasisakė, jog pilis turi būti atstatyta, o kaip tai turi būti padaryta – tai jau specialistų reikalas. O jie šiuo klausimu sutarė labai vieningai. Tuo tarpu iš prieštaraujančiųjų aš nesu išgirdęs nei vieno rimto argumento“, - trumpai ir lakoniškai situaciją pakomentavo Kauno vicemeras Rimantas Mikaitis.

Pilies rekonstrukcijai reikalingų lėšų didžiąją dalį sudaro iš Norvegijos fondų gauta parama, siekianti 1,87 mln. Lt. Dar 330 tūkst. Lt pridėjo miesto savivaldybė. Pilies atkūrimo ir pritaikymo visuomenės reikmėmsd arbai turi būti baigti iki 2010 metų kovo 31 d.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min