Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 15d. 14:45

Akušeris trejus metus liks be darbo

Medicinos įrankiai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Medicinos įrankiai

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teisme apeliacine tvarka išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje P.B. (duomenys neskelbtini) kaltinamas aborto darymu ir pacientės sveikatos sutrikdymu.

Taip pat vyras suklastojo tikrą dokumentą ir jį panaudojo, siekė paveikti nukentėjusiąją ir liudytoją, kad ikiteisminio tyrimo metu jie duotų melagingus parodymus.

Klaipėdos rajono apylinkės teismo P.B. buvo nuteistas laisvės atėmimu metams šešiems mėnesiams ir paskirta 11,7 tūkst. Lt dydžio bauda, paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėjo metams.

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija nukentėjusiosios ir prokuroro apeliacinius skundus tenkino iš dalies, o nuteistojo apeliacinį skundą atmetė.

Teismas nustatė, kad nuteistasis, būdamas gydytojas ir neturėdamas teisės daryti aborto operacijas sveikatos priežiūros įstaigoje padarė abortą pacientes prašymu ir dėl neatsargumo sunkiai ją sužalojo.

Gydytojas akušeris-ginekologas Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centre, kuriame teikiamos tik pirminio lygio ambulatorinės akušerijos ir ginekologijos paslaugos, priešingai nei nustatė pirmosios instancijos teismas, teisės daryti aborto operacijos neturėjo.

P.B. atimta teisė verstis medicinos praktika pagal gydytojo akušeriož-ginekologo profesinę kvalifikaciją trejiems metams, paskita 9,1 tūkst. Lt bauda bei metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Apeliacinės instancijos teismas nukentėjusiajai priteisė 500 litų neturtinę žalą, patirtą dėl nuteistojo poveikio jai ikiteisminio tyrimo metu duoti melagingus parodymus.

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus kolegijos nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Temos: 1 Akušeris
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min