TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Alaus daryklos „Švyturys-Utenos alus“ darbuotojų streikui kliūčių nebeliko

Pirmadienį alaus daryklos darbuotojai vėl surengė piketą.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Pirmadienį alaus daryklos darbuotojai vėl surengė piketą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos miesto apylinkės teisme baigta nagrinėti byla dėl alaus gamyklos „Švyturys-Utenos alus“ darbuotojų streiko.

Teismas atmetė bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ ieškinį dėl įmonės profesinių sąjungų birželio 23 d. paskelbto streiko pripažinimo neteisėtu.

Taip pat teismas panaikino taikytas laikinąsias apsaugos priemones – streiko atidėjimą 30 dienų.

„Streikas bus artimiausiu metu, dar nesuderinome, nes jis vyks dviejuose miestuose – Klaipėdoje ir Utenoje. Teismas sprendimą argumentavo tuo, kad mes nieko nepažeidėme. Kolektyvinė sutartis mums leidžia tai daryti. Jei atlyginimai nėra suderinami per metus, mes galime organizuoti streiką ir nepažeidžiame jokių teisės aktų“, – 15min.lt teigė „Švyturio“ profesinės sąjungos komiteto pirmininkas Raimondas Tamošauskas.

Organizuoti streiką Klaipėdoje ir Utenoje buvo planuota birželio 23 dieną, tačiau teismo sprendimu terminas buvo atidėtas trisdešimčiai dienų.

Bendrovė siekė, kad darbuotojų sprendimas dėl streiko būtų pripažintas neteisėtu. Tada Klaipėdos miesto apylinkės teismas patenkino bendrovės prašymą taikyti laikinąsias priemones ir atidėjo streiko terminą.

Gamyklos darbuotojai kelis kartus buvo surengę piketus.

Piketuotojai ne kartą teigė, kad administracija esą skelbia klaidingus duomenis apie atlyginimus. Jie nesutinka, kad gamyklos darbininko vidutinis darbo užmokestis siekia apie 3300 litų.

„Švyturys-Utenos alus“ administracijos nuomone, paskelbę streiką profsąjungų atstovai nepateikė jokio plano, kaip užtikrins nepertraukiamą gamybą. Palikus fermentavimo įrenginius be priežiūros, dėl juose susidarančio slėgio gali įvykti sprogimas, o tokia situacija pavojinga daugelio žmonių gyvybei.

Profesinių sąjungų ir bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ administracijos ginčas kilo dėl skirtingai interpretuojamo Kolektyvinės sutarties punkto, įpareigojančio kasmet peržiūrėti darbininkų atlyginimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min