Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alesius Beliackis gali pretenduoti į Laisvės premiją

Alesius Beliackis
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Alesius Beliackis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasak užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio, Baltarusijos žmogaus teisių gynėją Alesių Beliackį ketinama pristatyti Laisvės premijai gauti. Ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime atsakydamas į parlamentaro Manto Varaškos klausimą, ministras sakė, kad netrukus parlamentiniam Užsienio reikalų komitetui bus pateiktos visos pavardės žmonių, kurie bus nominuoti šiai premijai.

„Į ministeriją kreipėsi Seimo narys Petras Auštrevičius, prašydamas pateikti ne vieną pavardę, kuri galėtų būti teikiama Laisvės premijos nominacijai. Mes svarstome ir artimiausiu metu Užsienio reikalų komitetą pasieks pavardės. Ir ne tik vieno pono A.Beliackio, o tada spręs Seimas“, – aiškino jis.

Prieš kurį laiką liberalcentristas Vytautas Bogušis pasiūlė A.Beliackį nominuoti Nobelio taikos premijai.

Vasarą Lietuvoje kilo skandalas paaiškėjus, kad Teisingumo ministerija Baltarusijos režimui pateikė duomenis apie A.Beliackio sąskaitas Lietuvos bankuose. Baltarusijos teisėsauga žmogaus teisių aktyvistą įtaria mokesčių slėpimu, jam gresia iki septynerių metų nelaisvės.

Laisvės premiją Seimas įsteigė rugsėjį. Ji bus teikiama Rytų ir Vidurio Europos žmogaus teisių gynėjams.

Pretendentus į premiją atrinks speciali Laisvės premijų komisija. Ji kasmet iki lapkričio 23 dienos privalės pateikti Seimui išvadas apie atrinktą pretendentą premijai gauti. Pačią premiją skirs Seimas iki gruodžio 23 dienos. Įstatyme numatyta, kad 5 tūkst. eurų ekvivalento litais dydžio (17,25 tūkst. litų) premija kasmet bus mokama iš valstybės biudžeto. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min