Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 29d. 14:05

Alfonsą Žalį primins memorialinė lenta

Ant Mažvydo alėjos daugiabučio pakabinta memorialinė lenta.
A.Kripaitės nuotr. / Ant Mažvydo alėjos daugiabučio pakabinta memorialinė lenta.

Antradienį Mažvydo alėjoje ant namo, kuriame gyveno ilgametis Klaipėdos vadovas Alfonsas Žalys, atidengta memorialinė lenta.

Atminimo lentoje iškaltas A.Žalio profilis ir žodžiai: „Manau, jog viską dariau Klaipėdoje, kad klestėtų kultūra, švietimas, aukštasis mokslas – viskas, ko reikia lietuvybei stiprinti“.

Anot amžininkų, Klaipėdos dramos teatras, piliavietė, Jūrų muziejus bei universitetas – viose šiose vietose juntama A.Žalio ranka. Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės akto signataras, Klaipėdos miesto garbės pilietis, Klaipėdos universiteto garbės daktaras rūpinosi, kad po karo stipriai suniokotame mieste atsirastų dailės, muzikos mokyklos.

Spalio 5-ąją A.Žaliui būtų sukakę 80 metų.

Kaip prisiminė jo kaimynas, Klaipėdos dramos teatro režisierius Povilas Gaidys, susitikus greta gyvenantį A.Žalį visada buvo smagu persimesti nors keliais žodžiais. „Jis visur vaikščiojo pėsčiomis, neturėjo mašinos ir nelabai jam rūpėjo tarnybinis transportas. Viską norėjo pats savo akimis pamatyti, patikrinti, net ar menkiausia duobė pamatams tinkamai iškasta“, – prisiminė P.Gaidys.

Skulptūros autorius Algirdas Bosas A.Žalį palygino su bitininku: rūpinosi aviliais, t.y. pastatais, kad galėtų į juos prisivilioti įvairių sričių specialistus.

Minint A.Žalio jubiliejų Klaipėdos universiteto kiemelyje pastatytas paminklinis akmuo.

Temos: 1 Alfonsas Žalys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min