Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 06, 15:05

Alfonso Žalio labdaros fondo stipendija – KU studentui iš Ukrainos

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (KU BRIAI) III kurso studentui Vadimui Derkach šiandien įteikta Alfonso Žalio labdaros fondo stipendija, šį įvertinimą liudijantys dokumentai bei skulptūra, vaizduojanti istorijos mūzą Klio.
Alfonso Žalio stipendija atiteko studentui iš Ukrainos Vadimui Derkach
Alfonso Žalio stipendija atiteko studentui iš Ukrainos Vadimui Derkach / Klaipėdos universiteto nuotr.

Studentą pasveikino apdovanojimo ceremonijoje Žalių šeimai atstovavęs sūnus Artūras Žalys. „Tėvas suprato, koks svarbus universitetas miestui bei regionui. Mums garbė bent stipendijomis prisidėti prie jo kurto Klaipėdos universiteto veiklos“, – sakė Artūras Žalys, įteikdamas jau penktąją vardinę stipendiją. Stipendininkui jis linkėjo būti tikru istoriku-mokslininku, gebančiu atskirti mokslą nuo politikos.

Vadimas Derkach studijuoti į Klaipėdą atvyko iš Žitomyro miesto (Ukraina). Šiandien jis – KU BRIAI Europos istorijos studijų programos trečiakursis. Anot BRIAI vadovo dr. Vasilijaus Safronovo, V. Derkach akademiniai rezultatai puikūs, jis aktyvus ir visuomeninėje veikloje.

Stipendininkas padėkojo už įvertinimą. Sakė esąs laimingas turėdamas galimybę mokytis Klaipėdoje, kuri per studijų metus tapo antraisiais jo namais. Po bakalauro studijų jis planuoja gilinti žinias informacinių technologijų srityje tam, kad į istorijos mokslą atneštų kuo daugiau skaitmeninių naujovių.

Ilgamečio Klaipėdos miesto vadovo, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo akto signataro, vieno iš Klaipėdos universiteto steigimo iniciatorių Alfonso Žalio vardo vienkartinė stipendija skiriama ir įteikiama kiekvienais metais aktyviam ir aukščiausius studijų rezultatus pasiekusiam BRIAI studentui.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min