Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 14d. 15:01

Algimantas Salamakinas: Antikorupcijos komisijos išvados – niekinės, kol jų nepatvirtino Seimas

Algimantas Salamakinas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algimantas Salamakinas

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį nusprendė aiškintis, ar tyrimą dėl atleistų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atlikusios parlamentinės Antikorupcijos komisijos išvados neprieštarauja įstatymams.

Į EPK prieš kelias dienas kreipėsi du Liberalų ir centro sąjungos nariai, prašydami ištirti, ar Antikorupcijos komisija neviršijo įgaliojimų ir nepažeidė Seimo statuto.

EPK priklausantis liberalcentristas Vytautas Bogušis trečiadienį EPK posėdyje piktinosi, kad parlamentinį tyrimą atlikusios komisijos išvados naudojamos kaip politinis instrumentas.

Etikos sargų vadovas socialdemokratas Algimantas Salamakinas atkreipė dėmesį, kad kol Antikorupcijos komisijos išvadų nepatvirtino Seimas, jos – bevertės. Jis pridūrė, kad Seimo statutas numato galimybę komitetams ar nuolatinėms komisijoms atlikti parlamentinį tyrimą, tačiau jos yra niekinės iki tol, kol jas balsavimu patvirtina Seimas.

„Ką turėtų padaryti Seimas, tai išvadas nešti į plenarinių posėdžių salę, ir jas patvirtinti arba ne“, – pabrėžė jis. Prieš parlamentarams balsuojant dėl išvadų, jas dar turi įvertinti Seimo Teisės departamentas.

Komisijos pirmininkas pradžioje siūlė Antikorupcijos komisijos išvadų problemą spręsti paprasčiau: EPK neatlikti jokio tyrimo ir kreiptis į parlamento Seniūnų sueigą, kad ši kuo skubiau į parlamentarų darbotvarkę įtrauktų balsavimą dėl Antikorupcijos komisijos išvadų. Tačiau kiti etikos sargai tam nepritarė.

„Dabar 132 Seimo nariai įvelti į šią problemą, nors nei vienas iš jų nei balsavo, nei ką. 8 žmonės priėmė sprendimą, o kiti parlamentarai, taip pat ir Vyriausybė, kapstosi kas ten padaryta. Dvi ar tris savaites kažkas mosuoja šiomis išvadomis, nors jos nepraėję pro Teisės departamentą, ar tikrai jos atitinka įstatymus ir Konstituciją, Seimas ir Vyriausybė daromi įkaitais, tai nėra geras dalykas“, – kalbėjo A.Salamakinas.

Komisijos narys Vaidotas Bacevičius teigė, kad Antikorupcijos komisijos išvados tėra politinis vertinimas. „Jos yra rekomendacinio pobūdžio ir nieko daugiau, joks ne teisės aktas“, – pridūrė jis.

„Man būtų gėda“

A.Salamakinas posėdžio metu kelis kartus pakartojo turintis savo nuomonę apie šias išvadas, tačiau jos garsinti nenorintis.

Tiesa, vėliau neišlaikė, ir atskleidė ką apie jas mano: „Ten rašoma, kad vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pažeidė Konstituciją. Na, atleiskit, ponai, bet tik apkaltos komisija tą gali nustatyti ir Konstitucinis Teismas. Ir dar klausimas prezidentei – ką ji turėjo galvoje sakydama tą ir tą. Jeigu komisijos pradės klausinėti, ką prezidentė turėjo galvoje... Man būtų tą daryti gėda.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min