2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2013 05 06

Algimantas Salamakinas: jei Neringa Venckienė slapstysis 4 metus, tiek laiko jai bus pervedamas ir atlyginimas

BTV pokalbių laidoje „Užkalnio 5“ vyko įtempta diskusija apie iš Lietuvos dingusią Seimo narę Neringą Venckienę.
Algimantas Salamakinas
Algimantas Salamakinas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Jos bendražygis, žurnalistas Valdas Vasiliauskas prasitarė, kad paskutinį kartą su N.Venckiene kalbėjosi prieš mėnesį. Nuo to laiko jos Lietuvoje niekas nebematė. A.Užkalnis bandys išsiaiškinti – kodėl politikė pabėgo iš Lietuvos? Ar ji sprunka nuo atsakomybės, ar jai gresia realus pavojus?  

Buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas sako, kad kaip ir visi pabėgėliai, N. Venckienė tikrai bus pargabenta į Lietuvą. „Mano nuomone, nėra priežasčių, dėl kurių  N.Venckienės neturėtų grąžinti  Lietuvai. Tai tik laiko klausimas. Jei ji yra Europos Sąjungos šalyse, tai įvyks gana greitai, jei JAV – kiek ilgiau, bet N.Venckienė vienu ar kitu būdu bus perduota Lietuvos teisėsaugai“,– teigs A.Paulauskas. Tuo tarpu laidoje Seimo narys Algimantas Salamakinas skaičiuos, kiek mokesčių mokėtojams kainuoja N.Venckienės išlaikymas. Ji, anot buvusio ilgamečio Etikos ir procedūrų komisijos vadovo, mėnesiui mokesčių mokėtojams kainuoja apie 10 000 litų, o gal net ir daugiau. Šią sumą sudaro algos trims patarėjų etatams, parlamentinės išlaidos (jos pervedamos kiekvieną mėnesį) ir N.Venckienės atlyginimas, kuris šiuo metu yra trečdaliu mažesnis.

Nėra priežasčių, dėl kurių  N.Venckienės neturėtų grąžinti  Lietuvai. Tai tik laiko klausimas.

„Apkaltos proceso Seimo nariui esant ne Lietuvoje surengti neįmanoma. Jei parlamentarė slapstysis ketverius metus, tai tiek laiko jai ir bus mokamas atlyginimas“, – teigia A. Salamakinas. „Parlamentinėms išlaidoms skirti  pinigai yra pervedami  į Seimo nario sąskaitą kiekvieną mėnesį, bet už juos  turi būti atsiskaitoma kas ketvirtį. Įdomu, kas tai darys?“ – domisi Seimo narys. Beje, N.Venckienė turi jai priklausantį  butą Seimo viešbutyje. Už viską moka valstybė, kaip ir visiems kitiems Seimo nariams.

BTV „Užkalnio 5“ diskusijos dalyvis, buvęs aktyvus Neringos Venckienės rėmėjas, pedagogas Marius Kuprevičius įsitikinęs, kad  Seimo narė pabėgo dėl savo apgavysčių. „Ji pabėgo nuo teisingumo, o tai gėdingiausias žingsnis – bėgti, o ne kariauti.  Dabar teisėsauga turėtų saugoti, kad  iš Lietuvos nedingtų ir teta  A. Skučienė, bei jos vyras A. Venckus. Jis –  buvęs operatyvininkas, gerai žino, kaip dirba teisėsauga“, – mano M.Kuprevičius. Kodėl vyras nebepalaiko N.Venckienės? Kokią išeitį iš susidariusios padėties mato A.Salamakinas? Per kiek laiko į tėvynę, anot A.Paulausko, bus parsiųsta N.Venckienė? Kodėl vyriausioji Lietuvos ragana V.Lobačiuvienė nebemato N.Venckienės Lietuvoje gyvos?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min