Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 18d. 17:58

Algimantas Salamakinas: socialdemokratai šantažui dėl „darbiečių“ imuniteto nepasiduos

Algimantas Salamakinas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algimantas Salamakinas

Socialdemokratas Algimantas Salamakinas sako, kad koalicijos partnerė Darbo partija "bando griebtis šiaudo" dėl jos lyderio Viktoro Uspaskicho ir dar dviejų partijos narių imuniteto, siedama jį su balsavimu dėl kitų metų biudžeto.

Socialdemokratai, anot jo, pozicijos dėl „darbiečių“ neliečiamybės naikinimo nekeis. Jei įtampa koalicijoje neatslūgs, A.Salamakinas užsimena apie galimas įvairias konstitucines išeitis, tarp jų – galimas naujas koalicijas ar pirmalaikius Seimo rinkimus.

Paklaustas, kodėl jo manymu, valdančiosios koalicijos partnerai siūlė daryti pertraukas balsuojant dėl teisiamų „darbiečių“ imuniteto panaikinimo, A.Salamakinas svarstė, jog šiuo atveju Darbo partija greičiausiai tikisi išlošti laiko.

„Čia kažkokių versijų negali būti, čia akivaizdu, kadangi vakar, tiek šiandieną informacija buvo pateikta, kad tiek konservatoriai, tiek liberalai, tiek socialdemokratai – visi dalyvaus balsavime ir išskaičiuoti nėra ką, tada išeina apie 80 balsų. Tai buvo žlugdoma, kad galbūt ketvirtadienį kažkas neateis, gal Vyriausybės nariai negalės ateiti, gal dar kažkas. Einama tokiu keliu, kokį čia dabar epitetą rasti, nežinau – na, bandymas griebtis už šiaudo, o gal pavyks“, – BNS antradienį sakė A.Salamakinas.

Anot jo,  balsuojant dėl biudžeto svarstymo laiko Darbo partija pasiuntė aiškų įspėjimą socialdemokratams.

„Dėl to buvo ir dėl biudžeto taip pasielgta: jie davė įspėjimą mums, kad štai, jeigu jūs reiškia čia panaikinate imunitetą, mes jums, socialdemokratams, biudžetą sužlugdysime, nors biudžetas yra visos Lietuvos, Seimas turi jį patvirtinti, tai vienareikšmiai po to buvo vilkinama bet kokiu būdu“, – kalbėjo A.Salamakinas.

Paklaustas, kodėl tokiu atveju biudžeto svarstymo datos nepalaikė ir kiti koalicijos partneriai – ne tik „darbiečiai“, bet ir „tvarkiečiai“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija, A.Salamakinas atsakė: „Supratimas labai paprastas: kai įkritai į tam tikrą daiktą, kurio pavadinimo, kaip sakė V.Landsbergis, nesakysiu, tai noras yra, kad ir kitas įkristų į fekalijas“.

„Jie dabar trise bando traukti socdemus tokiu keliu, kad atsieit paskui suversti visą bėdą ant socdemų, kad neva jie kalti, kad imunitetas nenuimtas, ir pasidalinti tą bjauriausią atsakomybę. Bet aš įsitikinęs, kad mes atlaikysime, ir šito nebus. O jie jeigu nori, tegu murkdo save“, – sakė A.Salamakinas.

Anot socialdemokrato, vienas svarbiausių uždavinių pradėjus dirbti koalicijoje – priimti kitų metų biudžetą.

Jei balsuojant dėl kitų metų biudžeto bei imuniteto „darbiečiams“ panaikinimo nebus paisoma valstybės interesų, galimos „įvairios išeitys“.

„Kaip toliau dirbti – žiūrėsime, kaip toliau. Pamatę, kad biudžetas priimtas, gal jie keis savo nuomonę, o dėl imuniteto – jeigu jie galvoja, kad jie nepasiruošę dirbti valstybės labui, tai yra jų problema. Yra visokių išeičių: ir konstitucinių, ir kitų išeičių, kaip išeiti iš tos padėties, bet negalima eiti šantažo keliu.(...) Socdemai negali padaryti tokio preteksto, kad jeigu tu prisidirbai nebūdamas Seimo nariu, ateini į Seimą ir gauni imunitetą tarsi pasislėpti nuo teisingumo. Na, tai būtų baisiausias dalykas, jeigu mes paverstume Seimą tokia prieglauda tiems, kuriems gresia baudžiamoji atsakomybė. Tai čia socdemų atsakymas labai paprastas“, – sakė A.Salamakinas.

Klausiamas, kokias konstitucines išeitis iš situacijos turi omenyje, A.Salamakinas užsiminė apie galimas kitas koalicijas ir pirmalaikių Seimo rinkimų galimybę, jei nepavyktų rasti sutarimo valdančiojoje koalicijoje.

„Jeigu neįmanoma dirbti, krenta Vyriausybė, atstatydinama Seimo ar ką, yra pirmalaikių Seimo rinkimų variantas, yra kiti variantai, kita koalicija, galbūt protingesnė ji bus. Na, aišku, pirmalaikiai yra kraštutinis variantas, bet jeigu neįmanoma Seimui dirbti, tragedijos nebus – eisime į rinkimus, ir tegu tauta įvertina už viską iš naujo po, sakysime, 3 ar 4 mėnesių kiekvieną pagal savo nuopelnus“, – svarstė A.Salamakinas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min