Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius: gali atsitikti taip, kad Vyriausybė bus tvirtinama be dviejų ministrų

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Paskirtasis premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad nauja Vyriausybė gali būti tvirtinama be prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos sulaukusių Darbo partijos kandidačių į socialinės apsaugos ir darbo bei švietimo ir mokslo ministrių postus Loretos Graužinienės ir Virginijos Baltraitienės.

„Mano tikslas, kad Vyriausybė būtų patvirtinta. Gali atsitikti taip, kad Vyriausybė bus patvirtinta be dviejų ministrų“, – pareiškė jis.

A.Butkevičius tuomet į šiuos postus paskirtų laikinuosius ministrus savo nuožiūra.

Trečiadienį paskirtasis premjeras nebeslėpė, kad prezidentei Darbo partijos kandidatės į ministres neįtiko. Anot jo, valstybės vadovei užkliuvo kandidačių sugebėjimai atstovauti Lietuvai tarptautiniuose renginiuose.

„Pagrindinis motyvas yra kompetencijos stoka pirmininkavo ES Tarybai metu“, – pripažino A.Butkevičius. 

Paklaustas, ką konkrečiai reiškia „kompetencijos stoka“, paskirtasis ministras atsakė: „Jūs jos paklauskite.“

Pats A.Butkevičius teigė L.Graužinienei ir V.Baltraitienei priekaištų neturintis.

Paskirtasis premjeras trečiadienį oficialiai patvirtino, kad į kultūros ministrus yra siūloma Darbo partijos nario Kęstučio Daukšio kandidatūra.

Anot A.Butkevičiaus, visi kandidatai į ministrus yra nurodyti valstybės vadovei. Jis tikisi, kad iki penktadienio bus galutinai susitarta dėl Vyriausybės skyrimo.

„Po šios dienos susitikimo tikiuosi, kad jokių kitų pageidavimų nebus išreikšta“, – teigė jis.

A.Butkevičiaus teigimu, prezidentė jam yra sakiusi, kad dekretą dėl Vyriausybės skyrimo būtų pasirašiusi dar šį pirmadienį, jei visos premjero keltos kandidatūros atitiktų jos keliamus reikalavimus, todėl jis atmetė galimybę esą šalies vadovė specialiai stengiasi sužlugdyti naujos Vyriausybės kūrimąsi.

A.Butkevičius pademonstravo abejojantis, ar nevertėtų keisti valstybės vadovei neįtikusių kandidačių. Tačiau premjeras pažymi, kad jis negali pats vienašališkai nuspręsti ir į socialinės apsaugos ir darbo bei švietimo ir mokslo ministrų postus pasiūlyti kitus asmenis.

„Tai yra Darbo partijos frakcijos prerogatyva ir ji turės, jeigu taip įvyks, (surasti – red.past.), bet dar kol kas vyksta derybos“, – neatmetė galimybės, kad į ministrų postus gali būti siūlomos ne V.Baltraitienė ir L.Graužinienė, paskirtasis premjeras.

A.Butkevičius pažymėjo, kad Darbo partija turi pakankamai daug patyrusių politikų ir „bus pasiūlyti tinkami žmonės užimti tas pareigas“.

Primename, kad antradienio vakarą skubiai sušauktame Darbo partijos prezidiumo posėdyje nuspręsta nesileisti į kompromisus ir, nepaisant prezidentės nesutikimo, į ministrų postus kelti Loretos Graužinienės ir Virginijos Baltraitienės kandidatūras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min