Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 18d. 14:55

Darbo partijos laikysena balsuojant dėl biudžeto Algirdui Butkevičiui buvo staigmena

Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius

„Jūs nueikit jų ir paklauskit, kodėl jūs manęs klausiat?“ – taip premjeras Algirdas Butkevičius atsakė į klausimą, kodėl Darbo partijos atstovai antradienį balsavo prieš kitų metų biudžeto projektą.

Balsuojant dėl dokumento projekto jį palaikė socialdemokratai, opoziciniai konservatoriai ir Liberalų sąjūdis. Valdantiesiems priklausantys Lietuvos lenkų rinkimų akcija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Darbo partija balsavo prieš arba susilaikė.

Socialdemokratų lyderį, premjerą A.Butkevičių erzino žurnalistų klausimai, kodėl šiame balsavime socialdemokratams teko kliautis opozicija.

„Palaukit, aš dar neturėjau su jais (Darbo partija – aut.) pokalbių. Šiandien vakare turėsiu pokalbį ir paaiškinsiu“, – sakė jis.

Anot premjero, Vyriausybėje balsuojant dėl biudžeto projekto Darbo partijos ministrai neišsakė priekaištų, kokius antradienį dokumentui reiškė Darbo partijos atstovai.

„Buvo didžiausia staigmena, kad paklausus ministrų, jie aiškino, kad neturėjo šios informacijos, ir tik atėję į salę jie gavo tokį frakcijos pavedimą“, – teigė jis.

„Jeigu jie būtų aiškiai išsakę mintis, pokalbis (dėl biudžeto – aut.) būtų įvykęs kad ir naktį“, – aiškino premjeras.

Paklaustas ar nemano, kad taip Darbo partija šantažuoja socialdemokratus, pasiryžusius balsuoti už Viktoro Uspaskicho, Vitalijos Vonžutaitės ir Vytauto Gapšio teisinės neliečiamybės panaikinimą, A.Butkevičius teigė nenorintis nieko spėlioti.

Antradienio rytiniame Seimo posėdyje turėjęs įvykti balsavimas dėl trijų „darbiečių“ teisinio imuniteto panaikinimo buvo nukeltas, nes Darbo partijos ir opozicijos atstovai susiginčijo dėl procedūrų. Posėdžiui pirmininkavęs „darbietis“ Vydas Gedvilas šio klausimo svarstyme padarė pertrauką, nes komisijos rezoliucijoje buvo padaryta klaida. Opozicija „darbiečius“ apkaltino piktnaudžiaujant tuo, kad Seimo pirmininkas – jų atstovas, ir vilkinant laiką.

A.Butkevičius pripažino tokios įvykių eigos nesitikėjęs, tačiau aiškino nesiejantis balsavimų dėl biudžeto ir dėl „darbiečių“ teisinio imuniteto panaikinimo. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min