Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 20d. 11:40 , atnaujinta: 2012 lapkričio 20d. 11:58

Algirdas Butkevičius apie būsimos Vyriausybės darbą: „Jokių revoliucijų nebus“

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius

Kandidatas į premjerus, socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius teigia, kad naujoji Vyriausybė nesiims radikalių žingsnių. „Norėčiau pasakyti aiškiai, arba, kaip dabar įprasta sakyti, „pasiųsti žinią“ visoms visuomenės grupėms, pirmiausia, žinoma, darbo žmonėms, verslininkams, investuotojams, taip pat valstybės tarnautojams, visiems mūsų piliečiams – jokių revoliucijų nebus“, – antradienį Seime kalbėjo jis.

Seimas spręs, ar skirti A.Butkevičių Vyriausybės vadovu. Jo kandidatūrą Seimui pateikusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė neabejojanti, kad jo patirtis bus naudinga užtikrinant ekonominį ir finansinį šalies stabilumą.

A.Butkevičius kalbėjo, kad Vyriausybė vertins jau vykdomus projektus, bet tai nereiškia, kad griaus viską, ką darė konservatorių valdžia.

Būsimasis premjeras aiškino, kad keturių partijų koalicija veikimo būdus, ypač ekonominėje finansinėje sferoje, įsivaizduoja panašiai. Jis pridūrė, jog socialdemokratai garantuos naujosios daugumos stabilumą. 

„Prieš rinkimus buvę valdžioje dešinieji gyrėsi ekonomikos atsigavimu, tačiau net ir šiame Seimui pateiktame 2013 metų biudžeto projekte nematyti papildomų biudžeto įplaukų, nenumatyta didesnių asignavimų toms sritims, kurioms labiausiai reikia lėšų, nepateikta biudžetinių ekonomikos skatinimo priemonių. Todėl pirmasis neatidėliotinas darbas, kuris laukia suformavus ir patvirtinus Vyriausybę – sudarytai darbo grupei atlikti visų ministerijų veiklos auditą ir peržiūrėti 2013 metų biudžetą“, – sakė jis.

Anot A.Butkevičiaus, naujoji Vyriausybė biudžeto išlaidų taupymą grįs konkrečiais prioritetais: kai kurioms sritims biudžeto išlaidos nebus mažinamos, tačiau jos bus panaudojamos racionaliau.

„Augant ekonomikai pirmiausia didinsime finansavimą sritims, užtikrinančiomsgyventojams teikiamų paslaugų apimtis bei kuriančioms naujas darbo vietas“, – dėstė jis. – Esminis mūsų naujosios ir valdžios vairą perdavusios Vyriausybės politikos skirtumas tas, kad mes visą dėmesį sutelksime ne į biudžeto ir kitų nacionalinių fondų išlaidų mažinimą, bet į ekonomikos atsigavimo generuojamą pajamų didinimą.“

A.Butkevičius trumpai išdėstė būsimosios Vyriausybės prioritetus. Naujai steigiamoms įmonėms bei toms, kurios investuos į darbo vietų kūrimą, A.Butkevičius žada mažesnius mokesčius.

Jis teigė, kad valstybinių institucijų laukia pokyčiai, tačiau ministerijų skaičiaus mažinti nežadama.

Būsimasis premjeras žada, kad per mokesčius bus skatinamas pramonės sektorius.

„Akivaizdu, kad investicijų lygis yra nepakankamas, siekiant išlaikyti tolesnę eksporto plėtrą. Todėl investicijų skatinimas pritraukiant ir užsienio, ir vietines investicijas (taikant lengvatinį pelno mokesčio tarifą ekonominę naudą sukuriančioms investicijoms), „rudo lauko“ investicijų skatinimas (t.y. apleistų gamyklų infrastruktūros panaudojimas), investuotojų konkurencingumo užtikrinimas yra būtini. Taip pat būtina realiai skatinti modernias bei efektyvias technologijas, o pasiektiems rezultatams įvertinti reikia turėti aiškius kiekybinius ir kokybinius atskaitos taškus“, – kalbėjo jis.

A.Butkevičius dėstė, kad toliau rems bendros Baltijos šalių elektros rinkos sukūrimą, jungčių su Švedija bei Lenkija tiesimą, taip pat ir suskystintų dujų terminalo statybą.

Socialdemokratų vadovas teigė, kad nuo kitų metų pavasario bus pradėti daugiabučių renovacijos darbai, kartu su šiuo metu taikomu modeliu bus įteisinti ir kiti alternatyvūs daugiabučių namų renovacijos modeliai  valstybei ir savivaldybėms prisiimant riziką, priežiūrą ir sukuriant tokią sistemą, kad būsto savininkams tiesiogiai nereikėtų prisiimti jokių kreditinių įsipareigojimų.

Jis sakė, kad Vyriausybė rems biokuro plėtrą. Valstybės turtas, anot socialdemokratų vadovo, bus valdomas centralizuotai.

„Ar gali būti konkurencinga šalis, kurioje didesnė dalis gyventojų yra už skurdo ribos, o kita dalis neturi darbo, kurioje šešėlinė ekonomika viršija 30 proc., kuri neturi energetinių šaltinių savarankiškumo ir kurios skolos našta pasiekė perkopė 50 mlrd. Lt? Tikrai ne. Mes puikiai suvokiame šią situaciją. Nuo ko priklausys Lietuvos ekonomikos sėkmė? Nuo atsakingai vykdomos ekonomikos skatinimo programos, didėjančio darbo našumo, tikslingai ir racionaliai panaudojamų Lietuvos biudžeto ir Europos Sąjungos lėšų, darnios ir teisingos mokesčių sistemos, atsakingai ir efektyviai dirbančių valdžios institucijų“, – kalbėjo A.Butkevičius. 

Vienu didžiausių iššūkių jis pavadino kitąmet numatomą Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min