Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 13d. 10:35

Algirdas Butkevičius apie mokytojų streiką: čia yra daug politikos

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius

Premjeras Algirdas Butkevičius streikuojantiems pedagogams sako siūlantis dialogo kelią, o juos pačius tvirtina esant įtrauktus į politikavimą.

Premjeras pažymi, kad papildomų 500 mln. litų švietimui biudžete nėra, tad pedagogų keliami reikalavimai įvykdyti gali būti tik ilgalaikėje perspektyvoje.

„Aš visada matau kelią įtampos nuėmimui – tai dialogo kelias. Man pačiam teko susitikti su švietimo ministru ir profsąjungų lyderiais. Tame dialoge, kuris, manau, vyko gana draugiškoj aplinkoj, aišku, iš pradžių buvo keliami jų reikalavimai, bet kada mes tuos jų reikalavimus pradėjom aptarinėti ir numatėm ilgalaikę perspektyvą, kaip juos būtų galima gyvendint, bet ne iš karto“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A.Butkevičius.

Premjeras pažymi, kad papildomų 500 mln. litų švietimui biudžete nėra, tad pedagogų keliami reikalavimai įvykdyti gali būti tik ilgalaikėje perspektyvoje.

Tokioje situacijoje, pasak A.Butkevičiaus, mokytojų veiksmai vertinti kaip politikavimas. „Ar galima 500 milijonų iš karto skirti švietimo sistemai? Ar galima iš karto padidinti krepšelį (kiek reikalaujama – red.)? Čia yra daug politikos, kai kurie streikus inicijuojantys žmonės dirba su opozicinėmis politinėmis partijomis, ir, manau, to nereikėtų daryti. Aš manau, kai kurie žmonės įtraukiami į tai, mokytojai yra inteligentai ir tikrai neturėtų pasiduoti tokiems dalykams“, – kalbėjo premjeras.

Ketvirtadienį dalyje šalies mokyklų vyks įspėjamasis streikas, prie jo prisidedantys mokytojai neves pirmų dviejų pamokų, o darželių auklėtojai iš ryto dvi valandas nepriims vaikų. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, gautais iš savivaldybių, streikuoti rengiasi 869 pedagogai 33 mokyklose.

Tuo metu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga teigia, kad streikas turėtų apimti daugiau kaip šimtą ugdymo įstaigų.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako, kad streikas neteisėtas, o visų reikalavimų įvykdyti neįmanoma dėl riboto biudžeto.

Streiką pedagogai rengia reikalaudami atkurti mokinio krepšelio dydį, buvusį iki 2009 metų. Tuomet mokinio krepšelis siekė 3774 litus, šiuo metu – 3348 litus. Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos, kitąmet planuojama mokinio krepšelį padidinti 32 litais iki 3380 litų (arba 979 eurų).

Taip pat pedagogai reikalauja ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo lavinimo mokytojų atlyginimams, iki 128 litų grąžinti bazinę mėnesio algą. Tarp keliamų reikalavimų – ir raginimai mažinti darželių grupes bei klases mokyklose. Be to, profsąjungos reikalauja, kad būtų pasirašyta šakos kolektyvinė sutartis ir sudarytos sąlygos mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako, kad streikas neteisėtas, o visų reikalavimų įvykdyti neįmanoma dėl riboto biudžeto.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min