Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 02 14, 16:21

Algirdas Butkevičius: euro įvedimo planas bus paruoštas kitą savaitę

Premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina, kad kitą savaitę Lietuva jau turės euro įvedimo planą.
 Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Šiuo metu yra paruoštas priemonių planas, Vyriausybės nutarimo projektas, ir kitą savaitę jis bus priimtas posėdžio metu. Priemonių planas bus didelis – bus sudarytos kelios darbo grupės, tom grupėm vadovaus ir Ūkio ministerija, Socialinės apsaugos ministerija, o kelioms darbo grupėms – Lietuvos bankas“, – ketvirtadienį Lietuvos ekonomikos konferencijoje Vilniuje žurnalistams teigė A.Butkevičius.

Jis teigė, kad plano įgyvendinimą stebės speciali komisija, kuriai kas mėnesį darbo grupės teiks informaciją. Pasak jo, sprendimas dėl plano atidėtas kitai savaitei, nes šiuo metu finansų ministras Rimantas Šadžius yra išvykęs.

Lietuva 2015 metais siekia įsivesti eurą. Latvija eurą įsivesti ketina metais anksčiau – 2014-aisiais.

Šiuo metu eurą turi 17 iš 27 ES šalių. Tam, kad galėtų įstoti į euro zoną, valstybė narė turi atitikti vadinamuosius Mastrichto kriterijus dėl viešųjų finansų deficito, infliacijos ir skolos.

Skolų krizė euro zonoje sumažino visuomenės paramą valiutos keitimui, tačiau valdžia teigia, kad Lietuvai būtų naudinga būti euro zonoje, nes eurą turi svarbiausi Lietuvos prekybos partneriai, be to, euras sustiprintų investuotojų pasitikėjimą ir leistų pigiau skolintis rinkose.

Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metų pradžioje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min