Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 19d. 14:46

Algirdas Butkevičius: Europa turi išlaikyti veikiančią Šengeno sistemą

VIDEO kadras: Premjeras Algirdas Butkevičius apžiūrėjo renovuojamus VGTU studentų bendrabučius
Algirdas Butkevičius

Europos Sąjunga (ES) turi išlaikyti veikiančią Šengeno sistemą, pabrėžė ketvirtadienį Briuselyje su Europos Komisijos (EK) pirmininku Jeanu-Claude Junckeriu susitikęs ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Premjero teigimu, ES išorinių sienų saugumas yra visų jos narių atsakomybė.

„Šiuo klausimu negali būti išimčių ar pateisinimų dėl neveiklumo. Turime išlaikyti veikiančią Šengeno sistemą – išsaugoti tai, ką sukūrėme, kuo didžiuojamės ir visi naudojamės. Tikimės, kad EK užims stiprią poziciją šiuo klausimu“, – Vyriausybės pranešime cituojamas ministras pirmininkas.

Aptariant Europą sukrėtusius teroro išpuolius Paryžiuje, A.Butkevičius pažymėjo, jog tai – išpuolis prieš demokratinio pasaulio vertybes.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie Minsko taikos sutarties sąlygų įgyvendinimą sprendžiant karinį konfliktą Ukrainoje, energetinio saugumo stiprinimą ir jį užtikrinančių projektų plėtrą bei kitas politines ir ekonomines aktualijas.

Vyriausybės vadovas J.C.Junckerį informavo, kad Lietuva savo iniciatyva vykdo lietuvių kilmės ukrainiečių, gyvenančių Ukrainos rytuose bei Rusijos aneksuotame Kryme perkėlimą į Lietuvą.

„Scanpix“/AP nuotr./Jeanas-Claude'as Junckeris
„Scanpix“/AP nuotr./Jeanas-Claude'as Junckeris

A.Butkevičius atkreipė dėmesį, kad metų pabaigoje turi būti įvykdyti Minsko taikos sutarimai, kurie padėtų išspręsti šį konfliktą. Tai esminė sąlyga, nuo kurios priklauso galimas sankcijų Rusijai režimo pakeitimas. A.Butkevičius paragino EK toliau teikti paramą Ukrainai ir pradėti įgyvendinti laisvosios prekybos sutartį su ES.

Premjeras A. Butkevičius taip pat padėkojo EK Pirmininkui J.C.Junckeriui už politinę ir finansinę paramą strateginiams elektros ir dujų sistemų jungčių bei „Rail Baltica 1“ projektams.

„Lietuvos dar laukia didelis darbas, stiprinant Baltijos regiono energetinį saugumą – turime sinchronizuoti elektros tinklus su kontinentiniais tinklais, nutiesti dujotiekį Lietuva–Lenkija, kuris Europai užtikrintų naują tiekimo alternatyvą. Tam labai reikalinga tolesnė EK parama“, – sakė A.Butkevičius.

Jis, pasak Vyriausybės, pakvietė Europos Komisijos vadovus atvykti į Lietuvos elektros jungčių su Lenkija ir Švedija atidarymo ceremoniją Klaipėdoje gruodžio 14 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:03
01:30
02:50

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min