Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 09:20

Algirdas Butkevičius: jei „darbiečiai“ palaikytų interpeliaciją Vyteniui Andriukaičiui, tai būtų nekorektiškas elgesys

Algirdas Butkevičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Algirdas Butkevičius

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis dirba atsakingai, o jeigu koalicijos partneriai „darbiečiai“ palaikytų interpeliaciją šiam ministrui, tai būtų nekorektiškas jų elgesys, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Jeigu iš jų pusės (Darbo partijos – BNS) bus tikrai tokia reakcija ir jie pasisakys už interpeliaciją, tai būtų nekorektiškas jų elgesys, nes koalicija turi dirbti kaip vieninga komanda (...), o negalvoti, kaip suvedinėti sąskaitas su vienu ar kitu nepatinkančiu ministru. Etikos ir moralės principai turi būti aukštesni“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė Vyriausybės vadovas.

Jis leido suprasti, kad kai kurie Darbo partijos frakcijos nariai yra asmeniškai suinteresuoti V.Andriukaičio atstatydinimu.

A.Butkevičius leido suprasti, kad kai kurie Darbo partijos frakcijos nariai yra asmeniškai suinteresuoti V.Andriukaičio atstatydinimu.

„Manau, kad tai daugiau pagrįsta asmeniškumu“, – sakė A.Butkevičius, paklaustas apie „darbiečių“ lyderio Vytauto Gapšio ir Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Dangutės Mikutienės kritiką sveikatos apsaugos ministro adresu.

„Tai asmeninė jų nuomonė, ir turbūt puikiai žinome, dėl ko tokia nuomonė išreikšta. Jeigu pasigilintume į tam tikrus anksčiau padarytus pareiškimus apie tam tikrų žmonių buvimą ligoninėse ir apie teismų sprendimus, nukreiptus Sveikatos apsaugos ministerijai, kad ji kažkur atliktų auditą...“, – kalbėjo premjeras.

Jis pabrėžė, kad Liberalų sąjūdžio išsakomi priekaištai V.Andriukaičiui – nepagrįsti, o ministras dirba atsakingai.

„Dabartinis sveikatos apsaugos ministras ėmė dirbti labai stipriai ir įsigilino į esančią sveikatos apsaugos sistemos situaciją ir pamatė, kad kai kurių medicinos įstaigų tikslas – sudaryti bet kokia kaina sutartis ir gauti finansavimą iš Ligonių kasų, nesuprantant, kad tas biudžetas nėra guminis ar perteklinis. Manau, kad šis ministras dirba labai atsakingai, nepabijojo šioje sistemoje, kurioje jau daugelį metų tik buvo kalbama apie reformą, bet nepabijojo ir drąsiai pradėjo priimti tam tikrus sprendimus, kurie ir iššaukė tokią visiškai nepagrįstą reakciją iš Liberalų sąjūdžio“, – tvirtino A.Butkevičius.

Opozicinis Liberalų sąjūdis trečiadienį paskelbė inicijuojantis interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui socialdemokratui V.Andriukaičiui.

„Manau, kad per pusę metų veiklos ministras sugebėjo sukiršinti medikų bendruomenę, nuvilti pacientus, situacija sveikatos apsaugos srityje yra smarkiai blogėjanti tiek valstybiniame, tiek privačiame sektoriuje“, – BNS trečiadienį sakė E.Masiulis.

Interpeliacijos tekste liberalai klausia ministro, kodėl nepaisant šiemet 135,8 mln. litų didesnio Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto nei pernai, vidutiniškai 11 proc. sumažintas sveikatos priežiūros įstaigų finansavimas, kodėl ministras viešai kalbėdamas skelbia neteisingą informaciją, be to, pareikšta įtarimų ir dėl kai kurių ministro politinės komandos narių interesų.

Sesijos metu ne mažiau kaip 29 Seimo nariai gali pateikti interpeliaciją ministrui, reikalaudama paaiškinti priimtų sprendimų motyvus. Ministras į interpeliaciją turi atsakyti per dvi savaites, dokumentas svarstomas parlamente.

Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, tai toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Tokį nutarimą priėmus, ministras turi atsistatydinti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

07:46
01:30
01:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min