2014-02-12 16:59

Algirdas Butkevičius: jei Lietuva nesutiks įteisinti žemės pardavimo užsieniečiams, ūkininkai neteks ES paramos

Premjeras teigia, kad jei žmonės referendume pasisakytų prieš žemės pardavimą užsieniečiams, žemdirbiai bei pati valstybė nukentėtų finansiškai. Anot Algirdo Butkevičiaus, tokiu atveju šalis netektų Europos Sąjungos lėšų.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / BFL/Butauto Barausko nuotr.

„Mano nuomonė buvo aiškiai išsakyta, kad jeigu būtų nubalsuota taip, kaip referendumo organizatoriai nori, tai pirmiausiai žemdirbiai patys patirtų didžiulius finansinius nuostolius ir valstybė patirtų didžiulę finansinę žalą – ne tik lėšos, kurios skirtos žemės ūkio paramai, investicijoms, bet manau, kad būtų sustabdytos ir sanglaudos lėšos“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Paklaustas, kokią dalį žemės galėtų įsigyti užsieniečiai, premjeras teigė, kad ir šiuo metu ji yra perkama ir parduodama.

„Kas norėjo, tas nupirko ir toliau sėkmingai perka. Svarbiausia suprasti, kad žemė yra mūsų nacionalinis turtas, ir kad ji būtų panaudota tikslinei paskirčiai ir kad žemė netaptų asmenų spekuliatyviniu įrankiu“, – teigė ministras pirmininkas.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą