Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius labai nenori kraustytis į Turniškes

Premjero rezidencijoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Premjero rezidencijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjero Algirdo Butkevičiaus nenudžiugino žinia, kad per jo atostogas Vyriausybės kanceliarija pabaigė ministro pirmininko rezidencijos remontą ir nutarė, kad artimiausiu metu Vyriausybės vadovas turės kraustytis į namą Turniškėse. A.Butkevičius sako, kad mieliau liktų gyventi savo bute ir stebisi, kodėl rezidencijos išlaikymas toks brangus, kaip antradienį teigė Vyriausybės kanclerio pavaduotojas.

Pripažinęs, kad suremontuotą rezidenciją kol kas matė tik nuotraukose, ir į statybų reikalus nesikišo, A.Butkevičius nustebo ir išgirdęs, kad rezidencijos išlaikymas per mėnesį Vyriausybės kanceliarijai, pasak R.Motuzo, kainuos daugiau nei 20 tūkst. litų.

„20 tūkst. per mėnesį išlaikymas? Pasidomėsiu. Įdomu, už ką ten tiek moka“, – trečiadienį Seime nuo žurnalistų nuostabos neslėpė A.Butkevičius.

Papildyta 15.28 val. R.Motuzas mėnesio kainą sumaišė su metų

Vyriausybės Spaudos tarnyba trečiadienio popietę atsiuntė paaiškinimą, kad antradienį kalbėdamas su žurnalistais Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Remigijus Motuzas pasakodamas, kiek kainuoja rezidencijos išlaikymas, tiesiog suklydo.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Premjero rezidencijoje
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./R.Motuzas premjero rezidencijoje

„Ministro pirmininko rezidencijos išlaikymui (2009–2012 metų duomenimis) vidutiniškai buvo išleidžiama apie 20–25 tūkst. litų (šildymas dujomis, elektros energija, žolės pjovimas bei piktžolių naikinimas ir pan.) per metus, o ne per mėnesį, kaip buvo informuota vakar vykusio žurnalistų apsilankymo Vyriausybės vadovo rezidencijoje metu. Atsiprašome už antradienį pateiktą neteisingą informaciją“, – pranešė Spaudos tarnyba.

Premjeras nori likti bute

Premjeras A.Butkevičius trečiadienį tvirtino, kad yra patenkintas dabartiniu savo būstu Čiurlionio gatvėje. „Ši vieta, kurioje dabar gyvenu, yra labai man tinkama. Arti darbas, arti Seimas, bet tikriausiai reikės vykdyti duotus pavedimus. Iki dabar iš viso nesigilinau nei į statybas, nei į apstatymus. Aš su malonumu gyvenčiau savo bute ir toliau, jei tai būtų galima“, – teigė jis.

Gal, sakau, dar įvyks kokie pokyčiai ir nereikės keltis, – sakė premjeras.

Premjeras pripažino būsimus namus antradienį apžiūrėjęs žurnalistų reportažuose ir paatviravo dar besitikintis stebuklo, kuris išgelbėtų jį nuo persikraustymo į rezidenciją.

„Iš nuotraukų susidaryti pilno vaizdo neįmanoma. Reikės nuvažiuoti į vietą ir pasižiūrėti. Gal, sakau, dar įvyks kokie pokyčiai ir nereikės keltis“, – šyptelėjo jis.

BFL/Ingos Juodytės nuotr./Algirdas Butkevičius
BFL/Ingos Juodytės nuotr./Algirdas Butkevičius

Kraustytis verčia apsaugininkai

A.Butkevičius tvirtino, kad į rezidenciją jį perkraustyti labiausiai nori premjero saugumu susirūpinę apsaugininkai.

„Kai pradėjau eiti šias pareigas iš pradžių Vadovybės apsaugos departamentas (VAD) sakė, kad tame bute saugumą bus galima užtikrinti ir lyg sąlygos jiems buvo sudarytos tinkamos. Po kurio laiko buvo pradėta kalbėti ir vos ne duotas nurodymas, kad negali užtikrinti saugumo. Aš nenoriu kalbėti apie detales, bet neva būtinai reikia keltis į kitas patalpas, į kitą pastatą“, – teigė jis.

Kaip antradienį rašė 15min.lt, Vyriausybės kanceliarija baigė septynerius metus vykusią premjero rezidencijos rekonstrukciją. Išvis rezidencijos remontas, be baldų, kainavo 5,4 mln. litų.

Rezidencijos rekonstrukcijos techninį darbo projektą parengė bendrovė  „Vilprojektas“. Projekto vadovas –  architektas Algirdas Norkūnas. Interjerą projektavo architektė Nijolė Norkūnienė.

Rezidencijos šildymas dujomis ir jos aplinkos tvarkymas šiuo metu per metus Vyriausybės kanceliarijai kainuoja apie 20 tūkst. litų.

Namas, kuris dabar skirtas premjero rezidencijai įrengti, pastatytas 1939 m.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min