TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2013 01 04

Algirdas Butkevičius latvių prašys iki kovo palaukti sprendimo dėl VAE

Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad aiškų atsakymą, ar Lietuva statys naują Visagino atominę elektrinę (VAE), ar ne bus aiškus kovo viduryje. Iki tol, pasak jo, darbą baigs Nacionalinę energetikos strategiją peržiūrinti darbo grupė, savo sprendimą priims Vyriausybė ir jį pateiks Seimo svarstymui.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Be to, premjeras jau atsisako savo vakarykščių teiginių esą  „dabartinė Vyriausybė ir energetikos ministras nesuranda netgi kai kurių dokumentų, kurie buvo pasirašyti buvusios Vyriausybės gal ir su kitomis Baltijos šalimis". A.Butkevičius dar vakar žadėjo to pasiteirauti per kitą savaitę Latvijoje vyksiantį vizitą.

Tačiau penktadienį A.Butkevičius pareiškė šio klausimo latviams nebeužduosiantis, neva todėl, kad iškart po jo interviu „Žinių radijui“ šie dokumentai atsirado.

„Iškart po interviu vienai radijo laidai gavau dokumentą, memorandumą, kuris pasirašytas tarp trijų Baltijos šalių. Tai yra politinis dokumentas be jokių įsipareigojimų“, – pareiškė A.Butkevičius apie praėjusių metų rugsėjį pasirašytą dokumentą.

Pasak jo, nuvykus į Latviją dar nebus pateiktas atsakymas, ar Lietuva pasiryžusi tęsti atominės elektrinės projektą. Pasak jo, Latvijoje ketinama pasakyti, kad galutinis atsakymas bus duotas po dviejų mėnesių.

„Manau po dviejų mėnesių bus galima aiškiai pasakyti, kuriuo keliu Lietuva eis“, – teigė A.Butkevičius.

Jis pripažino, kad spalį vykusio referendumo, kuriame dauguma Lietuvos žmonių pareiškė nepritarianti naujos atominės elektrinės statyboms, rezultatai yra gerbtini.

Anot jo, šis referendumas galbūt turėjo būti surengtas kur kas anksčiau ir klausimas galėjo būti formuluojamas kitaip.

„Gerbiu Lietuvos žmonių išsakytą nuomonę. O kad šitas klausimas galėjo būti buvusios valdžios ruošiamas ir pateiktas visuomenei kitaip ir daug anksčiau tas turėjo būti pateikiama pripažįsta, aš manau, ir iš išorės daugelis specialistų. Net ir žmonės, dirbantys VAE, aiškino, kad tokie politiniai projektai visuomenei pateikiami prieš trejus metus norint juos pradėti įgyvendinti“, – kalbėjo premjeras.

Primename, kad patys A.Butkevičiaus vadovaujami socialdemokratai tuomet, kai Seimas sprendė, ar kartu su Seimo rinkimais šį rudenį reikia rengti ir referendumą dėl naujos atominės elektrinės balsavo už referendumo surengimą, o vėliau žmones agitavo referendume tarti „ne“ naujai atominei elektrinei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius