Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 4d. 11:24

Algirdas Butkevičius latvių prašys iki kovo palaukti sprendimo dėl VAE

Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius

Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad aiškų atsakymą, ar Lietuva statys naują Visagino atominę elektrinę (VAE), ar ne bus aiškus kovo viduryje. Iki tol, pasak jo, darbą baigs Nacionalinę energetikos strategiją peržiūrinti darbo grupė, savo sprendimą priims Vyriausybė ir jį pateiks Seimo svarstymui.

Be to, premjeras jau atsisako savo vakarykščių teiginių esą  „dabartinė Vyriausybė ir energetikos ministras nesuranda netgi kai kurių dokumentų, kurie buvo pasirašyti buvusios Vyriausybės gal ir su kitomis Baltijos šalimis". A.Butkevičius dar vakar žadėjo to pasiteirauti per kitą savaitę Latvijoje vyksiantį vizitą.

Tačiau penktadienį A.Butkevičius pareiškė šio klausimo latviams nebeužduosiantis, neva todėl, kad iškart po jo interviu „Žinių radijui“ šie dokumentai atsirado.

„Iškart po interviu vienai radijo laidai gavau dokumentą, memorandumą, kuris pasirašytas tarp trijų Baltijos šalių. Tai yra politinis dokumentas be jokių įsipareigojimų“, – pareiškė A.Butkevičius apie praėjusių metų rugsėjį pasirašytą dokumentą.

Pasak jo, nuvykus į Latviją dar nebus pateiktas atsakymas, ar Lietuva pasiryžusi tęsti atominės elektrinės projektą. Pasak jo, Latvijoje ketinama pasakyti, kad galutinis atsakymas bus duotas po dviejų mėnesių.

„Manau po dviejų mėnesių bus galima aiškiai pasakyti, kuriuo keliu Lietuva eis“, – teigė A.Butkevičius.

Jis pripažino, kad spalį vykusio referendumo, kuriame dauguma Lietuvos žmonių pareiškė nepritarianti naujos atominės elektrinės statyboms, rezultatai yra gerbtini.

Anot jo, šis referendumas galbūt turėjo būti surengtas kur kas anksčiau ir klausimas galėjo būti formuluojamas kitaip.

„Gerbiu Lietuvos žmonių išsakytą nuomonę. O kad šitas klausimas galėjo būti buvusios valdžios ruošiamas ir pateiktas visuomenei kitaip ir daug anksčiau tas turėjo būti pateikiama pripažįsta, aš manau, ir iš išorės daugelis specialistų. Net ir žmonės, dirbantys VAE, aiškino, kad tokie politiniai projektai visuomenei pateikiami prieš trejus metus norint juos pradėti įgyvendinti“, – kalbėjo premjeras.

Primename, kad patys A.Butkevičiaus vadovaujami socialdemokratai tuomet, kai Seimas sprendė, ar kartu su Seimo rinkimais šį rudenį reikia rengti ir referendumą dėl naujos atominės elektrinės balsavo už referendumo surengimą, o vėliau žmones agitavo referendume tarti „ne“ naujai atominei elektrinei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min