TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius pažadėjo: mažiau uždirbančių pedagogų algos kils jau nuo rugsėjo

Premjero Algirdo Butkevičiaus metinė spaudos konferencija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: BNS
14
A A

Valdančiosios koalicijos politinė taryba sutarė, kad Vyriausybė patvirtins trejų metų mokytojų atlyginimų kėlimo programą, o mažiausiai uždirbančių pedagogų algos kils jau nuo šių metų rugsėjo.

„Kalbėjome dėl švietimo darbuotojų profsąjungų lyderių keliamų reikalavimų, apie vykstančias derybas tarp Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) bei profesinių sąjungų kai kurių pirmininkų. Šiandien buvo sutarta, kad Vyriausybė turėtų patvirtinti trimetę programą, kaip bus įgyvendinama švietimo sistemos reforma, tame tarpe ir darbo užmokesčio didinimas“, – po politinės tarybos posėdžio antradienį žurnalistams sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

„Norėčiau pasakyti, kad ta programa su profsąjungų vadovais yra apderinta ir dar vakar buvo diskutuojama dėl kai kurių naujų pasiūlymų, šiandien buvo pritarta, kad surasime finansines galimybes nuo rugsėjo pirmos dienos švietimo darbuotojams padidinti atlyginimus iki to vidutinio lygio, nes yra apatinis, vidutinis ir viršutinis, o nuo 2017 metų sausio padidinsime atlyginimus iki taip vadinamos maksimalios ribos“, – kalbėjo premjeras.

A.Butkevičius sakė negalintis įvardinti konkrečios sumos, kiek mokytojų atlyginimų kėlimui šiemet bus skirta lėšų papildomai.

A.Butkevičius sakė negalintis įvardinti konkrečios sumos, kiek mokytojų atlyginimų kėlimui šiemet bus skirta lėšų papildomai, bet tvirtino, jog šios lėšos turėtų būti paimtos iš dabartinių Švietimo ir mokslo ministerijos resursų.

„ŠMM dar skaičiuoja, kokios yra finansinės galimybės viduje surasti 3 ar 5 (milijonus eurų) ar dar didesnę sumą, bet mūsų noras ir tikslas, kad atlyginimai būtų didinami, nes dėl vaikų skaičiaus mažėjimo ypač mažose mokyklose neįmanoma įgyvendinti principinės nuostatos, kuriai buvo pritarta tvirtinant biudžeto asignavimus švietimo sistemai, sumažėjus moksleivių skaičiui atlyginimai (mažose mokyklose) neauga taip, kaip mokytojams gimnazijose, kur moksleivių skaičius yra didesnis“, – į klausimą, kur bus rasta lėšų mokytojų algoms kelti, atsakė premjeras.

Darbo partijos lyderis europarlamentaras Valentinas Mazuronis valdančiųjų sprendimą vadino kompromisiniu ir sakė tikintis, jog pažadas Vyriausybėje patvirtinti trejų metų atlyginimų kėlimo programą pedagogus paskatins nutraukti streiką.

„Šiandien pasiektas svarbus susitarimas, nes buvo aiškiai pasakyta be jokių svyravimų, kad mokytojų ir ikimokyklinių įstaigų atlyginimo kėlimo programa turi būti paruošta trimetė, mokytojams tie penkeri metai, tempimas nieko neduoda. Antras dalykas, atlyginimų pakėlimai, mes priėjome kompromisą šitoje vietoje. Buvo tam tikros diskusijos, kai kam norėjosi, kad greičiau, daugiau būtų, aš kalbu apie mus, finansų ministras, kaip visada, dėjo ant stalo faktus, kad tai sunkiai įgyvendinama. Mes tikrai stengsimės mūsų kuruojamoj ministerijoj padaryt, kad būtų randamas maksimalus kiekis lėšų. Tas kompromisas, kuris mūsų bendrai pasiektas, nors nedidelis, tai yra žingsnis į priekį, ir tikiuosi, kad profsąjungos padarys tą patį“, – kalbėjo V.Mazuronis.

Valdantieji socialdemokratai politinę tarybą sušaukė skelbdami, jog nori išsiaiškinti, ar „darbiečiai“ pritaria Vyriausybės politikai dėl švietimo, po to, kai Darbo partijos frakcijos atstovai užregistravo siūlymą Vyriausybei iki rugpjūčio skirti 17,2 mln. eurų pedagogų atlyginimų padidinimui.  

DP vadovas V.Mazuronis sakė, kad valdantiesiems radus sutarimą dėl švietimo finansavimo, didesnės biudžeto dalies švietimui bus siekiama „ilgesniame laike“.

„Mes tikimės, kad šituo pagrindu, šiandien pasiektu, bus pasiektas susitarimas su profsąjungomis, o finansavimas, apie kurį mes kalbame, 17 ar kažkiek milijonų, ilgesniam laike to bus siekiama“, – sakė „darbiečių“ vadovas.

Valdančiosios partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas antradienį išplatino pareiškimą, kuriuo paragino švietimo ir mokslo ministrę „darbietę“ Audronę Pitrėnienę prisiimti politinę atsakomybę „dėl situacijos nacionalinio švietimo sistemoje“.

Kaip sakė politinės tarybos posėdyje dalyvavęs „tvarkietis“ Kęstas Komskis, tai buvęs raginimas ministerijai sparčiau spręsti švietimo sistemos bėdas. „Mes pasakome labai aiškiai, kad ŠMM reformos vyksta labai lėtai, ir mes norėtumėm paraginti, kad viskas vykų greičiau, ir mes matome, kad rezervų pačioje ministerijoje irgi galima surasti, ir būtent atlyginimus atstatyti buvo galima greičiau, be tų visų streikų“, – sakė K.Komskis.

Klausiamas, ką reiškianti formuluotė „prisiimti politinę atsakomybę“, ar ministrė raginama trauktis, K.Komskis atsakė: „Mes raginame, kad ši ministerija turi pasitempti“.

Premjeras AButkevičius sakė esantis patenkintas Darbo partijos deleguotos švietimo ir mokslo ministrės A.Pitrėnienės darbu, o „darbiečių“ vadovas vertindamas ministrę sakė, kad „visada galima dirbti geriau“.

„Visada galima dirbti geriau. Man galima, premjerui galima, jums galima. Prie šitos ministrės būtent buvo padidinti atlyginimai pedagogams, ikimokyklinių įstaigų darbuotojas, 3–7 proc., pirmą kartą per pastarąjį laikotarpį. Ministrė dirba, stengiasi ir yra pasiekusi gerų rezultatų“, – sakė V.Mazuronis.

Kai kuriose šalies ugdymo įstaigose šią savaitę pedagogai pradėjo neterminuotą streiką, reikalaudami didesnio finansavimo švietimui.

Mokytojai reikalauja, kad nuo rugsėjo būtų pradėta įgyvendinti algų kėlimo programa, be to, siekia, kad būtų atsisakyta per krizę įvestų vadinamųjų atlyginimų žirklių, kurios esą leidžia švietimo darbuotojams už tą patį darbą nustatyti nevienodą atlygį. Būtent dėl pastarojo reikalavimo stringa pedagogų ir Vyriausybės atstovų derybos. Jam įgyvendinti reikia apie 18 mln. eurų, kurių Švietimo ir mokslo ministerija sistemos viduje sako nerasianti, savo ruožtu Finansų ministerija ir premjeras nepritaria valstybės biudžeto peržiūrėjimui.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min