Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 11d. 10:50

Algirdas Butkevičius: nenorėčiau tikėti, kad kiekvienas lietuvis – sekamas

Algirdas Butkevičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Algirdas Butkevičius

Saugumo departamentas skelbia, kad Rusijos ir Baltarusijos tarnybos siekia gauti įslaptintos informacijos apie Lietuvos vidaus bei užsienio reikalus, o Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas pripažįsta, jog šiuo metu kiekvieno lietuvio gali būti klausomasi iš Rusijos. Tačiau premjeras Algirdas Butkevičius sako nenorįs tuo tikėti.

„Aš nenorėčiau tikėti, kad kiekvienas Lietuvos pilietis yra sekamas ir jo klausomasi. Jeigu yra kokios nors pastangos dedamos, kad būtų galima kažko pasiklausyti, tai, aš manau, daugiau tokie darbai gali būti nukreipti į atsakingus pareigūnus, kurie valdo tam tikrą informaciją ar užima atsakingas pareigas“, – LRT radijui antradienį kalbėjo premjeras A. Butkevičius.

Jis pažymėjo, jog įslaptintos informacijos apsaugą reglamentuoja Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymas, kuris nustato valstybės ar tarnybos paslaptis sudarančios informacijos įslaptinimo, saugojimo, naudojimo, išslaptinimo, apsaugos veiksmų koordinavimo bei kontrolės pagrindus ir tvarką.

Paklaustas, ar šis įstatymas yra pakankamas, ministras pirmininkas teigė, jog į šį klausimą galėtų atsakyti Valstybės saugumo departamentas (VSD).

„Į šitą klausimą galėtų atsakyti VSD ir tos tarnybos, kurios užsiima šituo darbu, nes mes, vadovai, gauname informaciją iš VSD ir su ja susipažįstame. Ir kol kas VSD nekėlė kažkokių klausimų, kad reikėtų kažką daryti keičiant įstatymus ar kitus teisės aktus“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min