Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 28d. 16:32

Algirdas Butkevičius norėtų, kad viceministrais dirbtų ne politinio pasitikėjimo tarnautojai

Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad ministerijose vietoj politinio pasitikėjimo pareigūnų norėtų matyti daugiau karjeros tarnautojų.

„Reikia suprasti, kad valstybės tarnautojas yra karjeros darbuotojas, ir aš, pavyzdžiui, būčiau netgi už tai, kad ir ministerijų viceministrai, arba kaip anksčiau buvo ministerijų sekretoriai, irgi būtų karjeros tarnautojai. Tai būtų visiškais kita motyvacija jiems išreikšti savo idėjas, parodyti savo kompetenciją, kelti kvalifikaciją siekiant aukštesnių pareigų“, – žurnalistams Vyriausybėje penktadienį sakė A.Butkevičius.

Tai jis pareiškė komentuodamas Ministrų kabineto teikiamą siūlymą keisti Ministro pirmininko tarnybos struktūrą ir ją vėl vadinti Vyriausybės kanceliarija, o jai vadovautų Vyriausybės kancleris.

Pagal šį siūlymą, Vyriausybės kanceliarijos departamentų direktoriai būtų nebe politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai, bet karjeros valstybės tarnautojai. Kaip vieną svarbiausių pokyčių priėmus šį įstatymą premjeras įvardija nuostatą, kuria Vyriausybės kanceliarijai bus grąžintas Vyriausybei pateiktų teisės aktų projektų vertinimas.

A.Butkevičiaus teigimu, reforma nepareikalaus papildomų lėšų – tvirtinant biudžetą finansavimas atitinkamai sumažintas Teisingumo ministerijai, perkeliant asignavimus į Vyriausybės dispoziciją.

„Mes norime atstatyti Teisės departamentą, taip pat išplėsti Strateginio valdymo departamento funkcijas. Teisės departamentas reikalingas dėl to, kad į Seimą nukeliaudavo labai daug įstatymo projektų, kuriems būdavo išreiškiama labai daug pastabų iš Seimo Teisės departamento, taip pat kai kurie Vyriausybės nutarimų projektai, teisininkų manymu, būdavo parengti nelabai kompetentingai“, – teigė A.Butkevičius.

„Kiekviena ministerija vėl Strateginiam planavimo komitetui pristatys savo prioritetus, ne smulkius, bet pagrindinius prioritetus, kurie bus susieti su Vyriausybės programos įgyvendinimu. Ministro pirmininko patarėjai koordinuos, kaip jiems sekasi įgyvendinti. Jeigu dabar buvo decentralizuotas valdymas – kiekviena ministerija dirbo kaip atskira tėvonija, tai dabar bus toks piramidinis valdymas“, – planuojamus pokyčius aiškino premjeras.

A.Butkevičiaus teigimu, reforma nepareikalaus papildomų lėšų – tvirtinant biudžetą finansavimas atitinkamai sumažintas Teisingumo ministerijai, perkeliant asignavimus į Vyriausybės dispoziciją.

„Nauji žmonės bus priimti į Teisės departamentą, bet tie patys žmonės, kurie anksčiau iš kanceliarijos išėjo dirbti į Teisingumo ministeriją, tai dabar jie sugrįš iš Teisingumo ministerijos į Vyriausybės kanceliariją“, – sakė jis.

Pasak premjero, taip pat reikšmingas siūlymas atsisakyti reikalavimo Seimui pritarus Vyriausybės programai per tris mėnesius patvirtinti jos įgyvendinimo etapus. Vietoj to siūloma tvirtinti prioritetines priemones.

„Ankstesnės Vyriausybės patirtis rodo, jog dėl pernelyg didelio detalių ir itin smulkių priemonių kiekio Vyriausybei labai dažnai tekdavo jas keisti, pildyti. Mes manome, kad efektyviau būtų tvirtinti esmines priemones, kurios galėtų būti peržiūrimos ir atitinkamai tikslinamos tvirtinant kasmetinius Vyriausybės veiklos prioritetus“, – Vyriausybės pranešime cituojamas A.Butkevičius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min