TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius: partijos priimto sprendimo dėl koalicijos kol kas nesiruošiame keisti

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius sako teigiamai vertinantis prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą dėl Konstitucinio Teismo (KT) išvados.

A.Butkevičiaus vertinimu, pareiškusi, kad KT išvada dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų dar labiau sustiprina įtarimus dėl valstybės valdyme siekiančios dalyvauti Darbo partijos skaidrumo, šalies vadovė „apie jokias koalicijas nekalba“.

„Respublikos prezidentės pareiškimą vertinu teigiamai, ir, aišku, nesiruošiu aš jo toliau komentuoti“, – pirmadienį žurnalistams sakė A.Butkevičius, prašomas pakomentuoti šalies vadovės pasisakymą.

Klausiamas, ar po prezidentės pareiškimo nemato kliūčių formuoti koaliciją su Darbo partija, A.Butkevičius sakė, jog „ten nėra kalbama apie jokias koalicijas, tik įvertintas KT priimtas sprendimas“.

Jis taip pat sakė, kad socialdemokratai neketina atsisakyti partijos sprendimo formuoti koaliciją su Darbo partija ir „Tvarka ir teisingumu“. „Pasirašyta koalicinė sutartis, mūsų partijos priimtas sprendimas, ir mes jo kol kas nesiruošiam keisti“, – kalbėjo LSDP lyderis.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis irgi tvirtino nematantis kliūčių koaliciją formuoti su Darbo partija.

„Prezidentės pareiškimą vertinu teigiamai. Įvertintas balsų pirkimas, ir VRK darbas, ir šiuo klausimu aš absoliučiai sutinku su prezidente. Kalbant apie jos pareiškimą dėl Darbo partijos, aš manau, kad smerkti reikia ne tiek DP kaip struktūrą, o jos narius, galimai padariusius nusikaltimus, jeigu pasirodys, kad jie padaryti. Tie žmonės, kurie padarė nusikaltimą, turi būti baudžiami“, – žurnalistams sakė V.Mazuronis.

Darbo partijos lyderis, sukčiavimu kaltinamas Viktoras Uspaskichas pareiškė, kad Konstitucinio Teismo išvada dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo „šiek tiek“ išteisina jo vadovaujamą politinę jėgą.

Tokią poziciją V.Uspaskichas žurnalistams išsakė pirmadienį šalies vadovei pareiškus, kad KT išvada dar labiau sustiprina įtarimus dėl valstybės valdyme siekiančios dalyvauti Darbo partijos skaidrumo.

„Kodėl sustiprina? Kaip tik dabar Darbo partija šiek tiek išteisinta. O sustiprina kai kurie nariai, dėl kurių dar nesibaigė teisminis procesas, tyrimas. O iš tyrimo kol kas man žinomi tokie faktai, kad nė vienas įtariamasis, kuris įvardintas Konstituciniame Teisme net nepakviestas į tyrimus. Tai keistai atrodo – byla iškelta, viešai įvardinti kalti žmonės, o jų nekviečia net į apklausą?“ – per teismo posėdžio, kuriame nagrinėjama Darbo partijos byla, pertrauką žurnalistams sakė V.Uspaskichas.

Paklaustas, kodėl prezidentė laikosi tokios nuomonės jis atsakė: „Nežinau, jūs klauskit jos.“

O į pastabą, kad D.Grybauskaitė jau ne pirmą kartą išsako Darbo partijai nepalankią poziciją teigė: „Suprantate, kol kas vyksta pasisakymai, o kada baigsis pasisakymai ir bus sprendimai, tada mes žiūrėsime, ką daryti.“

„Aš nenoriu nei komentuoti, nei nieko. Svarbu, kad būtų priimtas vienoks ar kitoks sprendimas. Mane tenkina bet koks. Bet jis jau turi būti, negalima taip klampinti šalį nesuprantama kur. Niekas nieko nepaaiškina. Mane tenkina bet koks sprendimas“, – kalbėjo V.Uspaskichas.

Prezidentė D.Grybauskaitė pirmadienį pareiškė, kad KT išvada dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų dar labiau sustiprina įtarimus dėl valstybės valdyme siekiančios dalyvauti Darbo partijos skaidrumo.

Anot valstybės vadovės, Seimo rinkimų rezultatus įvertinęs Konstitucinis Teismas parodė, kad Lietuvoje perkama demokratija ir įstatymų pažeidimai nebus toleruojami.

Pasak jos, galutinius Seimo rinkimų rezultatus ir abejones dėl jų teisėtumo įvertinus KT žengtas dar vienas svarbus žingsnis politinės sistemos skaidrinimo ir brandesnės demokratijos keliu.

KT šeštadienį paskelbė, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatant Darbo partijos kandidatų eilę buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas, tačiau mandatų skaičius daugiamandatėje apygardoje nustatytas teisingai. Teismo teigimu, „darbiečiai“ Jolanta Gaudutienė, Jonas Pinskus, Živilė Pinskuvienė į Seimą pagal Darbo partijos sąrašą išrinkti pažeidžiant Seimo rinkimų įstatymo nuostatas, kuriose įtvirtintas draudimas papirkti rinkėjus ir reguliuojamas kandidatų reitingo skaičiavimas bei sąrašų galutinės eilės nustatymas.

Taip pat KT sprendimu, anuliuoti rinkimų rezultatai gali būti Biržų-Kupiškio vienmandatėje apygardoje. Čia į parlamentą buvo išrinktas socialdemokratas Aleksandras Zeltinis.

Valstybės vadovė yra pareiškusi, kad „partija, kuri pati, ne tik atskiri asmenys, yra teisiamųjų suole, neturėtų dalyvauti Vyriausybės formavime“.

Vilniaus apygardos teismas nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje Darbo partija, jos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, vicepirmininkas Vytautas Gapšys, į Seimą išrinkta Vitalija Vonžutaitė ir finansininkė Marina Liutkevičienė kaltinami dėl vadinamosios juodosios buhalterijos.

Tuo metu Darbo partija su Lietuvos socialdemokratų partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“ buria centro-kairės valdančiąją koaliciją.

Šios trys partijos Seime gali sudaryti – 77-78 balsų daugumą. Dėl galimo prisijungimo prie šios koalicijos tariamasi ir su Lietuvos lenkų rikimų akcija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min