Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 7d. 10:01 , atnaujinta: 2012 gruodžio 7d. 10:28

Algirdas Butkevičius: prezidentei netinka trys Darbo partijos kandidatai, nauji pretendentai bus siūlomi po priesaikos

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Algirdas Butkevičius
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Algirdas Butkevičius

Ministrų kabineto sąrašą prezidentei pristatęs paskirtasis premjeras Algirdas Butkevičius pranešė, jog Daliai Grybauskaitei netiko trys siūlomi Darbo partijos kandidatai. Sprendimą dėl pateikto ministrų sąrašo prezidentė paskelbs penktadienio vidurdienį.

Po susitikimo A.Butkevičius sakė, kad nauji kandidatai į švietimo, socialinės apsaugos ir darbo bei kultūros ministrus bus pasiūlyti jau po Vyriausybės priesaikos.

 Po susitikimo su valstybės vadove socialdemokratų lyderis sakė, kad prezidentė priėmė sprendimą neskirti „darbiečio“ Kęstučio Daukšio kultūros ministru.

„Buvo dar kartą pakartota, kad dvi kandidatūros (Loretos Graužinienės ir Virginijos Baltraitienės – aut.) negali būti tvirtinamos. Taip pat, aišku, vyko pokalbis dėl naujos kandidatūros į kultūros ministrus. Prezidentė priėmė sprendimą, kad K.Daukšys negali eiti šių pareigų. Teikimas yra paliktas prezidentei ir ji turėtų priimti dekretą, ar jis bus, ar ne, pamatysite“, – sakė jis.

Paklaustas, kuo D.Grybauskaitei neįtiko K.Daukšys, A.Butkevičius teigė, kad apie šį kandidatą viešojoje erdvėje buvo pasirodžiusi neigiama informacija.

Žiniasklaida rašė, kad prieš šešerius metus, K.Daukšio vadovaujama Ūkio ministerija su Darbo partija siejamoms įmonėms paskirstė beveik 24 mln. Lt Europos Sąjungos lėšų.

„Tačiau kiek mes turime teisininkų išvadų, jis tikrai negali būti kaltinamas, tačiau vis tiek sunku būtų žmogui dirbti Vyriausybėje, jeigu bus nuolat rašoma neigiamai. Tai, žinote, išbalansuotų visą Vyriausybės darbą“, – pabrėžė jis.

A.Butkevičius pridūrė, kad kitas trijų ministrų kandidatūras jis pasiūlys po ministrų priesaikos Seime.

D.Grybauskaitės reikalavimai

D.Grybauskaitė šią savaitę sakė, kad visiems ministrams keliami tie patys reikalavimai: išmanyti sritį, kuriai siekia vadovauti, ir Europos Sąjungos (ES) darbotvarkę, nes Lietuvai kitų metų antrąjį pusmetį teks pirmininkauti 27 valstybių blokui, taip pat gebėti susikalbėti viena iš darbinių Bendrijos kalbų (anglų, vokiečių ar prancūzų).

„Ministrų, kurie neatitiks šių trijų kriterijų, nepriklausomai nuo partinės priklausomybės, neskirsiu“, – sakė ji.

„Visiems ministrams palinkėčiau būti kritiškesniems, įvertinus šiuos kriterijus. Pagalvoti, ar jie gebės vadovauti tuo metu (per pirmininkavimą ES – red. past.) tai sričiai ir visai Europai. Jei ministrai gebės kritiškiau į save pasižiūrėti, manau, konfliktų ir problemų neturėtų kilti“, – aiškino D.Grybauskaitė.

Temos: 1 Prezidentūra
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min