Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 1d. 11:03

Algirdas Butkevičius: „Rusijos veiksmai verčia dirbti nuolatinės parengties režimu“

Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius

Agresyvėjanti Rusijos politika verčia Lietuvos Vyriausybę dirbti nuolatinės parengties režimu, tačiau tai kol kas pavyksta, penktadienį vykstančiame Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavime pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius.

„Šiandien Europoje atsivėrė seniai pamirštos karinės grėsmės, ekonominius santykius varžo Rusijos paskelbtų draudimų barjerai. Tai – įtemptas laikas, kai Vyriausybei tenka dirbti nuolatinės parengties režimu – prognozuoti ir sekti prognozes bei turėti operatyvų arba atsarginį veiksmų variantą“, – kalbėjo A.Butkevičius.

Tai – įtemptas laikas, kai Vyriausybei tenka dirbti nuolatinės parengties režimu.

Pasak jo, šiandien niekas 100 procentų negali pasakyti, kaip plėtosis įvykiai Rytuose. TačiauVyriausybės tai esą netrikdo ir nestabdo užsibrėžtų tikslų siekio.

„Manau, kad mūsų sėkmės pagrindas – ne apkasų būsena, o atvirumas naujoms idėjoms, pasitikėjimu grįstas bendradarbiavimas su partneriais, verslu ir operatyvūs ir pasverti sprendimai“, – tvirtino premjeras.

Jo teigimu, socialdemokratai per likusį laikotarpį iki Seimo rinkimų turi ir toliau dirbti atsakingai, stiprinti savo galias, o svarbiausia  – neišbarstyti turimo pasitikėjimo, o, nuosekliai vykdant socialiai atsakingą ekonominę politiką, sustiprinti jį.

Premjero teigimu, iki šiol visus pažadus rinkėjams trukdo įvykdyti būtinybė reaguoti į Rusijos politiką, kuri kėlė didžiausią neigiamą riziką Lietuvos ekonomikos augimui.

Nei R.Pakso, nei V.Uspaskicho

Tačiau, nepaisant to, premjeras žadėjo, kad jo vadovaujama Vyriausybė dar šiemet minimalią mėnesio algą padidins 25 eurais, o nuo 2016 m. sausio 1 d. pakels iki 350 eurų.

Dėl to, kad daugumą užsibrėžtų darbų pavyksta įgyvendinti premjeras dėkojo koalicijos partneriams. Tiesa, šios padėkos negirdėjo nė vienos koalicinės partijos pirmininkas. „Tvarkiečiams“ socialdemokratų renginyje vietoj Rolendo Pakso atstovavo Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, o „darbiečiams“ – Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas.

Taip pat socialdemokratus pasveikinti atvyko iš koalicijos pasitraukusios, bet postų neatsisakiusios Lenkų rinkimų akcijos atstovai.

Gynė socialinį modelį

Partijos suvažiavimą Vilniuje, „Litexpo“ parodų centra pasitiko profesinės sąjungos „Solidarumas“ protestas. Profsąjungiečiai sveikino socialdemokratus šūksniais „skurdinimo modeliui ne“, „netapkite liberalais“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Penktadienį Vilniuje vyko Lietuvos socialdemokratų partijos suvažiavimas.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Penktadienį Vilniuje vyko Lietuvos socialdemokratų partijos suvažiavimas.

Šiam klausimui savo kalboje daug dėmėsio skyrė premjeras. Jis tikino, kad liberalesni darbo santykiai užtikrins Lietuvos konkurencingumą, todėl Darbo kodeksą taisyti būtina.

Analizuojant LSDP narių sudėtį, į akis krenta demografinis disbalansas. Daugelyje rajoninių skyrių narių sąrašai sparčiai sensta.

„O tai mūsų valstybei reikš papildomą ekonominį saugumą, taip pat – bendrą nacionalinį saugumą, įskaitant ir Rusijos atžvilgiu“, – pridūrė A.Butkevičius.

Premjeras tikino, kad tie, kas gina dabartinį Darbo kodeksą, nėra įsigilinę į skaičius, mat ir dabar apie 70 proc. – visų darbo santykių nutrūko darbuotojo pareiškimu, o darbdavio iniciatyva – vos 0,69 proc. sutarčių. „Tokiu atveju išeinantis darbuotojas negauna jokios išeitinės išmokos, jis nėra niekaip apsaugotas, o dabartinė bedarbio pašalpa nėra adekvati įmokoms“, – teigė premjeras.

VIDEO: Socialdemokratų partijos suvažiavimas

Partija, kuri sensta

Kalbėdamas apie socialdemokratų partijos pasirengimą likti valdžioje ir po 2016 m. rinkimų, A.Butkevičius pabrėžė būtinybę liautis užsiiminėti intrigomis ir į valdžią leisti jaunesnius politikus.

„Analizuojant LSDP narių sudėtį, į akis krenta demografinis disbalansas. Daugelyje rajoninių skyrių narių sąrašai sparčiai sensta. LSDP narių skaičius, kurių amžius didesnis nei 50 metų, šiandien sudaro 49 procentus“, – pažymėjo jis.

Todėl, pasak A.Butkevičiaus, partijos atsinaujinimas yra neišvengiamas, bet neturi tapti „kompanijos ar mados dalimi“.

„Ir tikrai nepateisinama santykių ar nuomonių tarp bičiulių aiškinimasis viešoje erdvėje. Todėl, svarbu, kad partija, kaip vieninga sistema justų, jog toks konfliktavimas negali virsti karu, „kovomis po kilimu“, intrigomis ar suokalbiais, tuo labiau viešoje erdvėje“, – pabrėžė A.Butkevičius.

LSDP pirmininkas sveikino partiją, kad per dvejus metus ji sugebėjo pritarukti beveik 1,5 tūkst. naujų narių, tačiau kartu pridūrė, kad partijos skyrių plėtra – ne visada teigiamas dalykas, nes į juos buvo priimami nykstančių kitų partijų likučiai ar perbėgėliai.

„Šis faktas leidžia nerimauti dėl skyrių gebėjimo asimiliuoti naujai iškeptus socialdemokratus ir užtikrinti sklandžią bei stabilią skyrių veiklą“, – teigė A.Butkevičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min