Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 13d. 16:26

Algirdas Butkevičius: Vyriausybė nesugeba netgi tęsti pradėtų darbų

Algirdas Butkevičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algirdas Butkevičius

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad valdantiesiems visos kadencijos neužteko pratęsti magistralės „Via Baltica“ kelio tarp Kauno ir Marijampolės rekonstrukcijos projekto, sutvarkyti dokumentų, tad artimiausiu metu Lietuvai neverta tikėtis Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų dar vienai eismo juostai tiesti.

Jau pirmieji prieš 12 metų nutiestos magistralės „Via Baltica“ eksploatacijos metai parodė, kad kelio projektuotojai apsiriko, apskaičiuodami transporto srautus – jie gerokai didesni nei tikėtasi. Dabar per parą šiuo keliu važiuoja 15 tūkst. automobilių, nors toks jų srautas buvo prognozuojamas tik 2020-aisiais metais.

„Apmaudu, kad ankstesnėms Vyriausybėms atlikus pagrindinius namų darbus, ši Vyriausybė nesugebėjo netgi pratęsti pradėtų darbų. Prieš dešimtmetį nutiesta trasa, panašu, dar ilgai liks užkimšta krovininių mašinų, nors pagrindiniai parengiamieji dokumentai buvo pasirašyti dar 2009 metais. Akivaizdu, kad valdančioji dauguma per visą kadenciją nepasistūmėjo nė žingsnio  į priekį“, – sako Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius.

Pasak jo, kaimynai lenkai puikiai naudojasi ES teikiama parama, kol lietuviai akivaizdžiai snaudžia, o gal Vyriausybei ir Susisiekimo ministerijai tiesiog trūksta kompetencijos. „Dėl tokio neveiklumo akivaizdžiai kenčia Lietuvos interesai, Lietuva tampa nebe tokia patrauklia tranzitine šalimi“, – sako A.Butkevičius.

Pasak socialdemokratų lyderio, valdantiesiems užtenka tik ieškoti priekabių ir kaltinti buvusias Vyriausybes, nors savo darbo broko akivaizdžiai jie nemato, kaip, beje,  nesimato ir pastangų iš mirties taško pajudinti įstrigusį „Via Baltica“ projektą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min