Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius: Vytauto Gapšio nepaskyrimas Seimo vicepirmininku būtų išardęs koaliciją

Vytautas Gapšys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytautas Gapšys
Šaltinis: BNS
0
A A

Socialdemokratų partijos pirmininkas kandidatas į premjerus Algirdas Butkevičius teigia, jog už sukčiavimą teisiamo „darbiečio“ Vytauto Gapšio nepaskyrus Seimo pirmininko pirmuoju pavaduotoju, formuojama centro kairės koalicija būtų iširusi. O iširus koalicijai, labiausiai tikėtinas įvykių scenarijus, anot jo, būtų pirmalaikiai Seimo rinkimai.

Pirmadienį interviu „Žinių radijui“ A.Butkevičius kartojo, jog partijos taryba ir jis pats laikėsi nuomonės, kad V.Gapšys neturėtų būti skiriamas į pareigas Seimo vadovybėje, kol teismas nepriėmęs sprendimo vadinamojoje Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje, kurioje partijos pirmininkas V.Uspaskichas, jo pavaduotojas V.Gapšys, į Seimą išrinkta „darbietė“ Vitalija Vonžutaitė kaltinami sukčiavimu.

„Mano nuomonė sutapo su mūsų partijos taryboje priimtu sprendimu. Ir buvo pasiūlyta pirmiausia, kad ši pozicija (Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo – red.) tegul lieka neužimta tol, kol nepasibaigė teismas. Tokiam iš dalies pasiūlymui iš pradžių buvo tyliai pritarta“,  – sakė A.Butkevičius.

Anot jo, derantis dėl postų Seimo vadovybėje ir Vyriausybėje Darbo partijos vadovai iš pradžių reikalavo V.Gapšiui patikėti Seimo pirmininko arba Seimo pirmininko pavaduotojo, vadovaujančio ir Seimo Europos reikalų komitetui, pareigas.

„Dėl šių dviejų pozicijų mums pavyko susitarti ir atkalbėti. Dėl jau galutinės pozicijos (Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo – red.), kas įvyko penktadienį Seime, reikia pripažinti, kad visų partnerių koalicijoje šitas klausimas buvo svarstomas ir mūsų pozicija buvo tokia, kaip ir anksčiau, bet puikiai suprantam, kad jau esame koalicijoje ir, vis dėlto, buvo prieita tos nuomonės, kad koalicija būtų iširusi. (...) Jautėsi tokia nuotaika derybų metu“, – interviu pirmadienį pripažino A.Butkevičius. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Seimo vicepirmininku iarinktas Vytautas Gapays
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Seimo vicepirmininku išrinktas Vytautas Gapšys

Paklaustas, kaip vertina socialdemokratų partijos garbės pirmininko Aloyzo Sakalo nuomonę, kad socialdemokratai balsavę dėl V.Gapšio skyrimo Seimo vicepirmininku, buvo „išprievartauti“ koalicijos partnerių, A.Butkevičus teigė, jog šiuo atveju socialdemokratai ėmėsi kompromisų.

„Manau, kad politika yra kompromisų menas, ir mes jaučiame atsakomybę prieš valstybę, prieš žmones. Įsivaizduokime, kas būtų įvykę, jei šiuo metu valdančioji dauguma būtų iširusi. Manau, kad būtų prasidėjusi politinė krizė, nes, manau,  kalbėti apie “vaivorykštinę„ koaliciją yra neįmanoma. Tai praktiškai būtų pasirinktas tas variantas, kad būtų organizuoti iš naujo Seimo rinkimai. Tai būtų pripažinta savotiška nedovanotina gal ir klaida, kad keturios partijos esančios koalicijoje nesusitaria“, – kalbėjo A.Butkevičius.

Jis teigė tebemanąs, jog „būtų pats protingiausias sutarimas, kad ši pozicija (Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo – red.) galėjo truputį būtų neužimta, o palaukti, kol pasibaigs teismo procesas“.

Paklaustas, ar nepatiria tokio paties šantažo svarstant būsimą balsavimą Seime dėl kaltinamųjų „darbiečių“ neliečiamybės panaikinimo, A.Butkevičius tikino šiuo klausimu nepatiriantis jokio spaudimo.

„Jis (Darbo partijos vadovas V.Uspaskichas – red.) mūsų nuomonę žino, jokio spaudimo ir jokio reikalavimo nekėlė. (...) Tokių užuominų, tokių klausimų ir reikalavimų nebuvo. Tik buvo išsakytos mintys, kad byla, jo manymu, yra politinė“, – sakė A.Butkevičius, kartu suabejojęs, kad Darbo partija kaip juridinis asmuo „vargu ar bus nuteista“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius

Naujasis Seimas pirmame posėdyje penktadienio naktį paskyrė Seimo pirmininku „darbietį“ Vydą Gedvilą, o jo pirmuoju pavaduotoju – V.Gapšį.

Dauguma socialdemokratų balsavo už V.Gapšio skyrimą Seimo pirmuoju vicepirmininku, nors kai kurie iš jų vėliau pripažino, jog dėl tokio skuboto sprendimo nebuvo tartasi su koalicijos partneriais.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pasirašė dekretą dėl socialdemokratų vadovo A.Butkevičiaus kandidatūros teikimo į premjero postą.

Į valdančiąją koaliciją susibūrusios ir Vyriausybę formuojančios Socialdemokratų, Darbo, Tvarkos ir teisingumo partijos bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija Seime turės 86 balsų daugumą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min