2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2011 01 12

Algirdas Paleckis lėšas iš savivaldybės rezervo skyrė prorusiškoms organizacijoms

Vilniaus savivaldybės tarybos narys, „Socialistinio liaudies fronto“ lyderis Algirdas Paleckis lėšas iš savivaldybės rezervo skyrė prorusiškoms organizacijoms. Kai kurie kiti tarybos nariai šias lėšas skyrė savo pažįstamiems ar savo partijoms.
Algirdas Paleckis
Algirdas Paleckis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kiekvienas miesto tarybos narys turi teisę savo nuožiūra paskirstyti 10 tūkst. litų iš savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo. Tarybos kolegijos nariai, frakcijų seniūnai, komitetų pirmininkai, meras ir vicemerai disponuoja dvigubai didesne suma, rašo „Vilniaus diena“.

Sostinės savivaldybės dienraščiui pateiktais duomenimis, didžioji dalis lėšų, kuriomis disponavo A.Paleckis, nukeliavo į prorusiškas organizacijas. Radikalių kairiųjų pažiūrų politikas 2 tūkst. litų iš miesto kišenės skyrė pernykštėms Pergalės dienos iškilmėms, kuriose dalyvavo ir priešiškumo nepriklausomai Lietuvai neslepiantys asmenys.

Dar 5 tūkst. litų A.Paleckis atseikėjo viešajai įstaigai VVKUR. Ji vienija Vilniuje 1953–1992 metais veikusios Oro gynybos pajėgų radiotechnikos mokyklos veteranus.

Veteranai iš A.Paleckio skirtų lėšų susimokėjo už kelionę į Sankt Peterburgą. Dar 2,5 tūkst. litų „Socialistinio liaudies fronto“ lyderis skyrė rusų kultūros renginiams finansuoti.

Buvęs sostinės mero pavaduotojas Vidmantas Martikonis praėjusių metų kovo pradžioje visus 20 tūkst. litų atseikėjo skulptūrų ciklui „Heksameronas“ finansuoti. Vienas šio projekto autorių – skulptorius Džiugas Jurkūnas – yra geras V.Martikonio draugas.

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos narys miesto taryboje Darius Radvila visus 10 tūkst. litų išnaudojo savo partijai. D.Radvilos teikimu iš savivaldybės rezervo „Tvarkos ir teisingumo“ partijos jaunimo sparno, asociacijos „Tvarkos ir teisingumo“ jaunimo lygos iždas papildytas 10 tūkst. litų.

Tą patį, tik už kuklesnę sumą, padarė sostinės vicemeras bei Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Gintautas Babravičius. Politikas Lietuvos liberalaus jaunimo organizacijai atseikėjo 500 litų.

Tautinių mažumų partijoms – Lietuvos lenkų rinkimų akcijai (LLRA) ir Lietuvos rusų sąjungai – atstovaujantys miesto tarybos nariai beveik visas lėšas paskirstė savo tautiečių organizacijoms.

LLRA ir Rusų sąjungos politikų teikimu dešimtys tūkstančių litų iškeliavo lenkų bei rusų meno kolektyvų renginiams ir kelionėms, DVD plokštelių leidybai, sporto varžyboms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min