Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 14d. 09:27

Algirdo bataliono kariai pratybas surengė Ruklos mokykloje, vaikai norėjo prisijungti mainais į namų darbus

Pratybos mokykloje
Vyr. ltn. Gintauto Ciunio nuotr. / Pratybos mokykloje

„Ginklai ir šarvuoti kompai“, – šiais žodžiais Ruklos (Jonavos raj.) Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos šeštokas Marijus apibūdino neeilinius karinius mokymus – vasario 13 dieną prasidėjusiose pratybose „Sumanus Vilkas 2012“ kovines operacijas planuoja Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono štabo kariai, pirmą kartą bataliono vadavietę įsirengę netradicinėje vietoje –Ruklos Jono Stanislausko pagrindinėje mokykloje.

„Šalia mokyklos išdėstyta karinė technika, ryšių priemonės ir kiti įrengimai traukia vaikų akis, tačiau nenorime trukdyti visų pirma mokytojams, todėl stengiamės išvengti bet kokio nebūtino karių ar technikos judėjimo“ – teigė laikinai einantis Algirdo bataliono štabo viršininko pareigas kapitonas Ričardas Kazlauskas.

Kaip rašoma Algirdo bataliono pranešime, bataliono vadavietė įrengta mažai naudojamose patalpose, erdviame mokyklos rūsyje. Patekimą į planavimo centrą kontroliuoja ginkluoti bataliono apsaugos skyriaus kariai, įvažiavimą į mokyklos kiemą saugo šarvuotyje budintis kulkosvaidininkas.

„Per kiekvieną pertrauką sulaukiame vaikų vizitų ir daugybės klausimų. Štai ką tik keletas atokiau stovėjusių jaunesnių moksleivių net „apkaltino“, jog mūsų ginklai (automatiniai šautuvai G-36, naudojami daugelio NATO šalių kariuomenių) – plastmasiniai, todėl netikri“ – apie moksleivių reakciją į prie mokyklos atsiradusius karius pasakojo vadavietę saugančio skyriaus vadas seržantas Tomas Kunigiškis.

„Jei tai išgelbėtų nuo namų darbų – padėtume kariams planuoti“

„Ginklai ir šarvuoti kompai“ – paklaustas, kas paliko didžiausią įspūdį po vizito vadavietėje, nedvejodamas atsakė Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos šeštokas Marijus. Karių surengtoje ekskursijoje dalyvavę vaikai juokaudami prasitarė, jog mielai pasiliktų padėti planuoti operaciją, jei būtų galima neruošti namų darbų.

Kaip teigė mokinių ekskursiją į vadavietę atlydėjusi pradinių klasių mokytoja Edita Šereikaitė, pradinukai domėjosi, kodėl šalia mokyklos stovi šarvuotis ir kita karinė technika, bet pamokų vedimui mokyklos rūsyje vykstančios pratybos nekliudė. „Tačiau per savo dvidešimties metų praktiką karių pratybas mokykloje regiu pirmą kartą“ – teigė mokytoja.

Pratybos visuomeninės paskirties pastate – neatsitiktinai

„Šiais metais pagrindinė Algirdo bataliono treniruočių tema yra mūšis mieste, todėl mokymų metu stengiamasi integruoti ir visuomeninės paskirties objektus – pratybų „Sumanus Vilkas 2012“ atveju tikrinama, ar įmanoma sėkmingai išskleisti pagrindinę bataliono vadavietę visiškai tam nepritaikytame pastate. Galiu patvirtinti, kad šiame mokyklos pastate sąlygos karių darbui jau sudarytos“ – sakė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas majoras Ričardas Dumbliauskas.

Kaip teigė Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos direktorius Darius Mockus, mokyklai svarbiausia – vaikų saugumas, tačiau dėl to, kad visuomenės įstaigos turi bendradarbiauti su kariuomene, net nekyla abejonių. Be to, pasak direktoriaus, mokykloje nuolat siekiama, jog vaikai prieš akis turėtų kuo daugiau motyvuojančių pavyzdžių. Mokytis ir tapti visuomeniškais vaikus motyvuoja ir karių pasirodymas – galbūt kuris vėliau įstos į Šaulių sąjungą, stipriau besimokantys – į karo akademiją.

„Turime nemažai istorinių pavyzdžių, kurie klostėsi toli gražu ne taip, kaip mes norėtume ir tampa akivaizdu, kad be vieningų veiksmų tikrai nepatobulėsime. O vaikų dėmesio pamokų metu karių pratybos neblaško, suderinome, kad mokymai vyktų vietoje, kuri nėra nuolat matoma“ – apie karių pratybas mokykloje atsiliepė D. Mockus.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas yra vienas iš motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ padalinių, nuo 2008 m. komplektuojamas tik profesinės karo tarnybos kariais. Siekdami užtikrinti aukštą padalinių parengtį Algirdo bataliono kariai nuolat vykdo kovinio rengimo pratybas, kuriose štabas treniruojamas greitai ir tiksliai planuoti operacijas, o kuopos – vykdyti pėstininkų kovos veiksmus įvairiomis sąlygomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min