Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 12d. 09:29

Algirdo Brazausko turto paveldėtojos – karo take

Algirdo Brazausko laidotuvės
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Tarp Algirdo Brazausko dukrų ir antrosios žmonos Kristinos prabėgo juoda katė.
Praėjus daugiau kaip metams po Algirdo Brazausko mirties į viešumą prasiveržė tarp našlės Kristinos ir jo dukterų tvyrojusi įtampa. Artimieji susikirto ir dėl buvusio šalies vadovo palikimo, ir dėl jo atminimo. Konfliktą šeštadienį analizuoja dienraštis „Lietuvos rytas“.

K.Brazauskienę užrūstino sumanymas aukcione parduoti dukrai Laimai Mertinienei tėvo paliktą automobilį ir už gautus pinigus išleisti atsiminimų knygą apie A.Brazauską.

Išgirdusi apie rengiamą aukcioną pastaruoju metu į politiką pasinėrusi prezidento našlė ėmė viešai priekaištauti, kad L.Mertinienė siekia tik pasipelnyti. K.Brazauskienė mano, kad tą „Toyota Camry” parduoti sumaniusios A.Brazausko dukros pirmiausia turėjo jį pasiūlyti jai.

Bandymu pasipinigauti apkaltinta L.Mertinienė neliko skolinga. Ji atkirto, kad K.Brazauskienės godumą mirusio prezidento artimieji jau patyrė derindami testamentą, be to, našlė nepanoro su visuomene dalytis A.Brazausko palikta medžioklės trofėjų ir unikalia gintaro kolekcijomis.

„Nežinau ponios Kristinos tikslų. Tik žinau, kad ji mūsų nemėgsta ir jai nepatinka tai, ką mes darome. Ji mūsų niekada nemėgo ir dabar jai smagu mus juodinti ir skaudinti“, – „Lietuvos rytui“ sakė L.Mertinienė.

Ji prisipažino, kad ir iki tėvo mirties santykiai su Kristina tebuvo diplomatiniai: „Kol tėvas buvo gyvas, mes stengėmės su ja elgtis mandagiai. Turbūt pastebėjote, kad net ir po tėvo mirties laikėmės santūriai. Niekada jos viešai nejuodinau taip, kaip ji dabar elgiasi.“

Atrodo, daug dalykų, dėl kurių dabar verda aistros, turėjo išspręsti A.Brazausko surašytas testamentas. Jame, be kita ko, numatyta, kad prezidento sukauptą medžioklės trofėjų kolekciją paveldi dukros Audronės Usonienės šeima. Bet L.Mertinienė teigė, kad ir šią kolekciją, kuri bus eksponuojama Trakuose, atgauti iš Kristinos nebuvo paprasta. Paklausta, ar teisingos kalbos, kad A.Usonienė tėvo ginklus iš K.Brazauskienės atgavo be brangiai kainuojančios optikos, L.Mertinienė be užuolankų patvirtino: „Taip, tai tiesa.“

Kol tėvas buvo gyvas, mes stengėmės su ja elgtis mandagiai. Turbūt pastebėjote, kad net ir po tėvo mirties laikėmės santūriai, – sakė Laima Mertinienė.

Pasak buvusio valstybės vadovo dukros, K.Brazauskienės godumą įrodo ir garsioji prezidento našlės rentos istorija. L.Mertinienės įsitikinimu, viešomis kalbomis apie A.Brazausko šeimos narius jo našlė skinasi kelią į politiką. L.Mertinienė viešai pareiškė, kad susidėjusi su gatvės politiku Vytautu Šustausku ir perėmusi iš jo partijos vairą K.Brazauskienė pažemino šviesų prezidento atminimą.

K.Brazauskienė tikina, kad nesutarimų su A.Brazausko dukromis nėra, o viešas kalbas provokuojanti ne ji. K.Brazauskienė taip pat nebereiškė priekaištų dėl automobilio, nors vis dėlto pridūrė, kad su A.Brazausku ji esą kalbėjo apie jo perdavimą Stasio Brundzos muziejui: „O dabar prezidento mašina gali atsidurti kur nors Kazachstane.“

Moteris įsitikinusi, kad buvęs vyras būtų palaikęs ir jos ėjimą į politiką su V.Šustausku: „Tai yra mano asmeninis reikalas. Aš prostitucija neužsiimu, kad mane smerktų. Prezidentas mane ne tik būtų parėmęs, bet ir įstojęs į tą partiją, kuriai aš vadovaučiau.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

23:28
00:46
00:40

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min