Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 14d. 21:17

Algirdo Butkevičiaus žentas gali trauktis iš premjerui šešėlį metusios įmonės?

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius

Premjero Algirdo Butkevičiaus žentas Evaldas Vaitasius gali trauktis iš viešųjų ryšių bendrovės „Ministerium“, dėl kurios veiklos tenka teisintis Vyriausybės vadovui, akcininkų.

Apie tai pirmadienį Žinių radijo eteryje prasitarė „Ministerium“ vadovas bei E.Vaitasiaus partneris Mantas Krasauskas, komentavęs 15min.lt žurnalistinį tyrimą apie premjero žento ir jo aplinkos ryšius bei audringą paties A.Butkevičiaus reakciją.

„Jeigu žmogus yra premjero žentas, jis gali dalyvauti versle, turėti pajamas. Matyt, padarėme klaidą šitoje vietoje. (…) Tikrai svarstysime įvairius variantus“, - kalbėjo M.Krasauskas.

Paklaustas, ar E.Vaitasius gali trauktis iš „Ministerium“ akcininkų, tokio varianto premjero žento partneris neatmetė.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Evaldas Vaitasius
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Evaldas Vaitasius

„Kad akcininku tapo Evaldas – mes tai aiškiai deklaravome. Tai buvo registrų centre deklaruoti duomenys, ir tai nebuvo kažkokia paslaptis, aš taip įsivaizduoju, perkančiosioms organizacijoms. (…) Dėl savo įmonės ateities – tikrai taip, svarstysime įvairius variantus. Kaip sakiau, nenoriu užbėgti įvykiams už akių“, - sakė M.Krasauskas.

„Ministerium“ sėkmės ministerijų ir kitų valstybės įstaigų viešuosiuose pirkimuose verslininkas nesureikšmina. „Esame, gerų geriausiai, vidutiniokai šitoje rinkoje“, - sakė M.Krasauskas.

Žinią apie E.Vaitausiaus ryšius M.Krasauskas teigė vertinantis „kaip rinkimų pradžią“. Analogišką poziciją pirmadienį išdėstė ir A.Butkevičius. Premjeras piktinosi, esą jo šeima įvelta į anksti prasidėjusią rinkimų Seimo kampaniją. Tiesa, A.Butkevičius pirmadienį savo viešų ir privačių interesų deklaraciją papildė duomenimis apie E.Vaitasiaus dalyvavimą „Ministerium“ valdyme. To iki 15min.lt publikacijos pasirodymo premjeras nebuvo padaręs.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Dalia Kutraitė Giedraitienė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Dalia Kutraitė Giedraitienė

„Ministerium“ taip pat glaudžiai susijusi su premjero visuomenine konsultante Dalia Kutraite-Giedraitiene. Jos sūnus Simonas ilgą laiką buvo „Ministerium“ akcininku, o M.Krasauskas – premjero konsultantės partneris VšĮ „Socialiniai partneriai“. Ši įstaiga 2012 m. rūpinosi A.Butkevičiaus vadovaujamų socialdemokratų rinkimų kampanijos ryšiais su visuomene. D.Kutraitė-Giedraitienė taip pat metus vadovavo „Ministerium“ valdybai. Tačiau jokio ryšio su šia įmone premjero konsultantė nebuvo deklaravusi.

15min.lt infografikas/Premjero, jo žento Evaldo Vaitasiaus ir visuomeninės patarėjos Dalios Kutraitės-Giedraitienės ryšiai su „Ministerium“
15min.lt infografikas/Premjero, jo žento Evaldo Vaitasiaus ir visuomeninės patarėjos Dalios Kutraitės-Giedraitienės ryšiai su „Ministerium“

Premjero pasiaiškinimų dėl „Ministerium“, kuri, daugiausiai misdama iš valstybės įstaigų viešųjų pirkimų, per trejus metus susikrovė daugiau nei 800 tūkst. litų grynojo pelno, reikalauja ir opoziciniai konservatoriai.

Per trejus veiklos metus sukaupto pelno „Ministerium“ akcininkams dalinti neskuba. Bendrovės nepaskirstytasis pelnas, Registrų centro duomenimis, siekė beveik pusę milijono litų.

„Ministerium“ taip pat pateko į Konkurencijos tarybos akiratį. Bendrovė įtariama karteliniu susitarimu su dar trimis įmonėmis ir įstaigomis. Tiesa, Konkurencijos taryba tiria laikotarpį iki E.Vaitasiaus atsiradimo tarp „Ministerium“ akcininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min