TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Algis Čaplikas aiškina konservatoriams: „Teisinis kelias yra teismas, o ne Seimas“

Algis Čaplikas ir Andrius Kubilius
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Algis Čaplikas ir Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar pirmadienį pas prezidentę Dalią Grybauskaitę susitarę, kad iš Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) atleistas Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas į postus galėtų grįžti tik teisiniu keliu, koalicijos partneriai premjeras Andrius Kubilius ir Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininkas Algis Čaplikas skirtingai interpretuoja, kas tai yra.

LiCS pirmininkas neabejoja, kad susitarimas, kad FNTT vadovai grįžti į postus gali grįžti „teisiniu keliu“ reiškia, kad juos į pareigas gali grąžinti tik teismas.

Be to, A.Čapliką stulbina konservatorių pasisakymai, esą po vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atsistatydinimo, šio ministro postas gali atitekti nebūtinai liberalcentristams.

„Mums kėdžių nereikia, jei koalicijos partneriams labai reikia postų, tegu pasiima visus“, – atsakė A.Čaplikas, paklaustas, kaip vertina tokius koalicijos partnerių pareiškimus.

Tuo tarpu premjeras A.Kubilius Seime vykusioje Vyriausybės valandoje ketvirtadienį leido suprasti, kad buvę FNTT vadovai į pareigas galės grįžti ir Seimui reorganizavus FNTT.

„Tai, ką mes tarėmės pas prezidentę, viską ir pasakėme išėję. Ir prezidentė labai aiškiai pasakė: taip, pareigūnų klausimas sprendžiamas teisiniu, o ne politiniu keliu. Aš tam visiškai pritariu. Teisinė FNTT pertvarka, įgyvendinama teisiniais įstatymais, Seime svarstomais, leidžia iš tikrųjų išeiti iš šitos problemos, kurią sukūrė daugelis aplinkybių, taip pat ir FNTT vieta visoje teisėsaugos sistemoje“, – kalbėjo premjeras.

Trečiadienį posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos prezidiumas užsibrėžė ir toliau siekti „teisingumo atstatymo“ buvusių FNTT vadovų atžvilgiu.

Pasak A.Čapliko, šitaip kalbėdami konservatoriai pažeidžia pirmadienį pasiektą kompromisą. 
Primename, kad po susitikimo pirmadienį prezidentė pareiškė, kad sprendžiant dėl FNTT koalicijoje kilusią suirutę turi nusileisti abi pusės.

„Nuolaidas turėjo padaryti abi pusės. Tokias nuolaidas ir padarė. Norėčiau paminėti, kad nuolaidos yra tokios: pirmiausia, FNTT pareigūnų grąžinimas į darbą gali vykti tik teisinėmis, o ne politinėmis priemonėmis. FNTT sistemos pertvarka yra pribrendusi, ką dar aš asmeniškai siūliau 2010 m. pradžioje, bet ji nebuvo įvykdyta ir, matyt, tada buvo galima užbėgti už akių šiai krizei. Tai bus rimtai svarstoma šioje Vyriausybėje ir bus teikiami siūlymai Seimui“, – tada kalbėjo prezidentė.

D.Grybauskaitė pirmadienį dar kartą patvirtino liekanti R.Palaičio pusėje dėl FNTT vadovų atleidimo pagrįstumo, tačiau pranešė, kad atsistatydinti nutarė pats ministras. R.Palaitis atsistatydinimo pareiškimą premjerui įteikė trečiadienį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min