Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 28d. 16:26

Algis Čaplikas: Liberalų ir centro sąjunga taps „trečiuoju keliu“

Algis Čaplikas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Algis Čaplikas

Šeštadienį Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) suvažiavime pirmininku išrinktas parlamentaras Algis Čaplikas teigia, kad partija sieks tapti trečiąja svarbiausia politine jėga, atsvara Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) bei socialdemokratams.

„Įvertinę rinkimų rezultatus ir bendrą nuotaiką, suvažiavime aiškiai apsisprendėme: Lietuvai reikia trečiojo kelio. Žaidimas tarp dviejų polių – konservatorių ir socialdemokratų – nesukuria jokios pridėtinės vertės valstybei. Mes pamiršome seną kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus šūkį „Laisvas žmogus, atvira visuomenė, stipri valsytbė“. Šiandien mes to neturime. Į tokią situaciją mus atvedė tai, kad politikoje nėra stiprios vidurio jėgos. Mes deklaruojame, kad būsime tuo trečiuoju keliu. Štai tokiu keliu mes eisime į Seimo rinkimus“, – žurnalistams sakė A.Čaplikas.

Anot naujojo LiCS vadovo, jo minimas „trečiasis kelias“ tai – kuo daugiau liberalizmo valstybėje. „Žmogus yra valstybės pagrindas. Valstybė niekada nepadaro žmogaus laimingu, žmogus tai padaro. Šiandien dominuojanti politika tokia: valstybė nuspręs viską už žmogų. Taip nebūna, tada mes auginame išlaikytinių kartas. Žmogus pats turi viską nuspręsti“, – kalbėjo politikas.

Šeštadienį LiCS suvažiavime apsilankęs TS-LKD pirmininkas premjeras Andrius Kubilius pabrėžė manąs, kad liberaliosios lėgos turėtų konsoliduotis. A.Čaplikas aiškino tam neprieštaraujantis. „Mes visada už bendradarbiavimą. Tai yra būtina, nesvarbu, kokia forma“, – pabrėžė jis. 

15min.lt primena, kad LiCS suvažiavime pirmininkas buvo renkamas iš vieno kandidato. Už A.Čapliką balsavo  549, prieš - 17 delegatų. Naujasis liberalcentristų lyderis turės 11 pavaduotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:19
01:04
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min