Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 23d. 14:07

Algis Čaplikas reikalauja, kad atsistatydintų VTEK vadovas Remigijus Rekerta

Remigijus Rekerta
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Remigijus Rekerta

Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Algis Čaplikas pareiškė, kad Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovas Remigijus Rekerta pademonstravo šališkumą, todėl nebegali eiti pareigų.

„Reaguodamas į informaciją, jog VTEK pirmininkas R.Rekerta dėl sprendimų priėmimo konsultavosi su vienos iš Seimo frakcijų vadovu, VTEK vadovas, būdamas šališkas, negali toliau eiti savo pareigų“, – sako A.Čaplikas.

Anot pranešimo, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Naglis Puteikis kovo 27 d. vienoje televizijos laidoje pareiškė, kad jei VTEK priims naujam Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriui Kęstučiui Jucevičiui palankų sprendimą, tokiu atveju Seimas turės atstatydinti visą VTEK.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas perspėjo VTEK vadovą R.Rekertą, kad jei ir nebus reaguota į N.Puteikio spaudimą ir nebus imtasi jokių veiksmų, ateityje K.Jucevičiaus klausimu priimtas VTEK sprendimas sukels rimtų abejonių.

Tačiau VTEK vadovas R.Rekerta, užuot vertinęs N.Puteikio pareiškimus įstatymo nustatyta tvarka, dėl šių pareiškimų konsultavosi ir savo sprendimą derino su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnu Jurgiu Razma.

LiCS pirmininko A.Čapliko teigimu, tokį R.Rekertos elgesį galima vertinti kaip VTEK diskreditavimą, nekompetenciją ir šališkumą, nes VTEK įstatyme nurodyta, kad ši Komisija privalo veikti nešališkai, ir jokia valstybės institucija ar valstybės pareigūnas negali duoti jai privalomų nurodymų. 

„VTEK vadovas neturi teisės Komisijos svarstomais klausimais konsultuotis, o tuo labiau sprendimus derinti su politinėmis partijomis, todėl Seimas turi rimtai apsvarstyti, ar pagal telefoninę teisę dirbantis R.Rekerta gali toliau vadovauti VTEK“, – teigia jis.

Kaip žinoma, balandžio 17 d. VTEK priėmė K.Jucevičiui nepalankų sprendimą – paskelbė, kad K.Jucevičius, pasirašydamas raštą, kad FNTT neturi duomenų apie jo nepatikimumą, pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą. Šis sprendimas buvo toks, kokio reikalavo konservatorius N.Puteikis

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min