Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2012 07 26

Aliaksandras Lukašenka perspėjo apie atleidimus dėl lėktuvėlio su pliušiniais meškiukais įskridimo iš Lietuvos

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka patvirtino, kad liepos pradžioje į šalį iš Lietuvos buvo neteisėtai įskridęs lengvasis lėktuvas, ir pareiškė, kad neužkirtę kelio šiai akcijai pareigūnai turi būti nubausti.
Aliaksandras Lukašenka
Aliaksandras Lukašenka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Autoritariškai valdantis prezidentas pareiškė, kad lėktuvas buvo laiku pastebėtas, bet neužkirstas kelias jam skristi, ir retoriškai klausė, „ko gailėtasi“.

„Kaip paaiškinti provokaciją lengvojo lėktuvo, kuris ne tik kirto sieną, bet ir nebaudžiamas įsibrovė į Baltarusijos Respublikos teritoriją? Juk tai pirmiausia yra susiję su mūsų piliečių saugumu“, – pareiškė A.Lukašenka ketvirtadienį per pasitarimą šiuolaikiškų darbo metodų įdiegimo ginkluotosiose pajėgose ir pasienio komitete tema.

„Šis lėktuvas buvo laiku pastebėtas, bet kodėl viršininkai neužkirto jam kelio skristi? Ko gailėjosi? Tai konkrečių vykdytojų neišmanymas ar valstybės oro sienos apsaugos klaida?“, – klausė A.Lukašenka.

„Aš norėčiau sąžiningai ir atvirai pasakyti, tiems, kurie domisi šiuo klausimu, ir čia esantiesiems: vyrai, mes visi suaugę žmonės, šito kaltininkai turi atsakyti“, – pareiškė valstybės vadovas.

„Priimti sprendimo aš neskubėjau jūsų prašymu. Jūs norėjote šį atvejį nuodugniai ištirti. Dabar, kaip aš matau, jis nuodugniai ištirtas, ir šito kaltininkai turi atsakyti“, – sakė A.Lukašenka.

„Vėliausiai pirmadienį aš priimsiu sprendimą, taip pat ir personalo sprendimus“, – pridūrė prezidentas.

„Priemonių komplekso išdava turi būti nuoseklus nacionalinio saugumo sistemos stiprinimas ir būtinybė užtikrinti adekvatų operatyvinį reagavimą į bet kuriuos iššūkius ir grėsmes, kad ir iš kur jie kiltų“, – pareiškė A.Lukašenka.

Iš pradžių Baltarusijos pareigūnai neigė Švedijos žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kad nedidelis lėktuvas kirto sieną iš Lietuvos pusės į Baltarusiją ir nuleido mažyčiais parašiutais šimtus meškiukų su šūkiais, reikalaujančiais žmogaus teisių ir politinių laisvių.

Apie meškiukų išmetimą iš lėktuvo duomenų labai maža, tik viename vaizdo įraše parodytas lėktuvas, skrendantis virš kažkokio miestelio ir mėtantis mažus objektus; taip pat paskelbta meškiuko su mažyčiu plakatu nuotrauka.

Įtariamas meškiukų desantas sukėlė didžiulį susidomėjimą Baltarusijoje, tačiau šalies karinių oro pajėgų vadas neigė, jog šalies siena buvo neteisėtai kirsta, o švedų pranešimą pavadino „100 procentų provokacija prieš Baltarusiją“.

Lietuvos Krašto apsaugos ministerija, atsakydama į BNS klausimus, teigė, kad karinės oro pajėgos nefiksavo „Lietuvos- Baltarusijos sienos kirtimo“, nors liepos 4 dieną stebėjo skrydį pasienio zonoje, kurio metu buvo pažeistos procedūros.

„Liepos 4 dieną Lietuvos KOP nefiksavo Lietuvos- Baltarusijos sienos kirtimo“, – rašoma ministerijos atsakyme.

„Liepos 4 dieną pasienio zonoje buvo stebimas skrydis. Vykdant skrydžius pasienio zonoje be radiolokacinio atsakiklio ir radijo ryšio aparatūros, skrydis turi būti suderintas su atsakingomis institucijomis, taip pat vykdant tokio pobūdžio skrydį, turi būti pateiktas skrydžio planas. Minėtu atveju nustatytos procedūros nebuvo įvykdytos“, – teigia KAM.

Pasak ministerijos, „jokių objektyvių duomenų, kuriais remiantis minėtas pažeidimas galėtų būti susisietas su spaudoje paminėtu įvykiu, nėra“. Skrydžių taisyklių pažeidimus, anot KAM, paprastai aiškinasi civilinės institucijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius