Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 13d. 19:00

Alkoholis – palatos lovoje: kas gresia ligoniui už velnio lašų vartojimą ligoninėje?

Kauno klinikose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Palatoje/ Asociatyvi nuotr.

15min redakciją pasiekė informacija apie Kauno klinikinės ligoninės Traumatologijos skyriuje galimai girtaujančius kelis ligonius. Viešai prisistatyti nepanorusi pranešėja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) tikino, kad alkoholio į palatą parūpina vieno iš geriančiųjų svečias. Personalas, pasak jos, į pranešimus apie tai nereaguoja. Kauno klinikinė ligoninė šią informaciją pavadino šmeižtu.

„Pirmame Traumatologijos skyriuje ligoniai vartoja alkoholį, paskambinus personalui, į tai nereaguojama. Toliau gėrė. Manau, yra žmonių, kam tikrai reikalinga pagalba. Ar ligoninė tampa alkoholikų landyne? Personalas turėtų reaguoti, bet... Nurodžiau palatą, kur yra geriama. Nuėjusi slaugytoja pasakė „susitvarkykite“ ir viskas. Tai normalu? Budinti seselė aiškino man, kad negali būti, jog geriama. Nors vyrai akivaizdžiai neblaivūs. Ir ne, jie nėra bomžai“, – teigė lapkričio pabaigoje į 15min besikreipusi pranešėja.

Pasak jos, geriama jau ne pirma diena. Kokį alkoholinį gėrimą tiksliai vartoja pacientai ir jų svečias, moteris pasakyti negalėjo. Atsiuntė ji redakcijai ir vaizdo įrašą, kurio viešinti nepanoro. Jame įžvelgti, ką tiksliai vartoja ligoniai, dėl ne itin geros vaizdo įrašo kokybės nelabai įmanoma.

„Kaip kitiems pacientams reikia jaustis? Po operacijų negali ilsėtis. Alkoholis ir toliau vartojamas“, – praėjus kelioms dienoms po pirmojo kreipimosi, vėl redakcijai pranešė skundo autorė.

Pavadino šmeižtu

15min susisiekė su Kauno klinikinės ligoninės atstovu. Komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas patikino, kad teiginius apie neva personalo abejingumą dėl alkoholio vartojimo palatose ligoninė laiko neatsakingu šmeižtu ir nepagarba įstaigos darbuotojams, kurie sąžiningai atlieka savo nelengvą darbą. Pasak jo, skundo autorės minimi faktai nepasitvirtino.

„Alkoholio vartojimas gydymo įstaigoje yra griežtai draudžiamas. Tokio atvejo stacionare dirbantys mūsų darbuotojai nepamena. Kauno klinikinės ligoninės Traumatologijos punkte kartais atvyksta neblaivūs asmenys, kuriems suteikiama būtinoji pagalba, jei tai yra būtina. Jei tokie neblaivūs pacientai būna linkę pažeisti viešąją tvarką, iškart pakviečiami įstaigos apsaugos darbuotojai. Jie sprendžia, ar kviesti policiją, jei pacientas ir toliau elgiasi agresyviai“, – pabrėžė jis.

Kauno klinikinės ligoninės vidaus tvarkos taisyklėse numatyta, kad pacientams draudžiama gydymo įstaigoje rūkyti, laikyti ir gerti alkoholinius gėrimus, vartoti narkotines medžiagas. Kas gi gresia tiems, kurie pažeidžia šias taisykles?

„Pažeidusiam vidaus tvarkos taisykles pacientui gali būti nutrauktas tolesnis gydymas. Jis būtų išrašytas iš ligoninės, jei tai nekeltų grėsmės jo gyvybei“, – kas būtų, jei informacija pasitvirtintų, paaiškino S.Tvirbutas.

Grėstų bauda iki 100 eurų

Pažeidusiam vidaus tvarkos taisykles pacientui gali būti nutrauktas tolesnis gydymas. Jis būtų išrašytas iš ligoninės, jei tai nekeltų grėsmės jo gyvybei.

Pasak Kauno apskrities policijos, vieša vieta yra laikomos erdvės, kuriose turi teisę lankytis visi asmenys ir kuriose keliami tam tikri elgesio reikalavimai – gerbti ir nepažeisti kitų žmonių teisių, rimties. Tad šiuo atveju ligoninės teritorija, priimamasis, palatos taip pat yra pripažįstamos vieša vieta. Dėl alkoholio vartojimo viešoje vietoje, viešos rimties trikdymo, asmenims gali būti taikoma administracinė atsakomybė.

„Gavus pranešimą dėl alkoholio vartojimo palatoje ir nustačius, jog asmuo vartoja alkoholį arba būdamas neblaivus savo veiksmais įžeidžia žmonių orumą, jam taikoma administracinė atsakomybė. Policijos pareigūnas, turėdamas pakankamą pagrindą manyti, kad yra padarytas teisės pažeidimas, turi teisę apžiūrėti asmenį ar jo daiktus. Atsakomybę už alkoholinių gėrimų laikymą ligoninės patalpose turėtų numatyti ligoninės vidaus taisyklės“, – paaiškino Kauno apskrities policijos atstovė spaudai Justina Kazragytė.

Tad jei ligoninės personalas, sulaukęs skundo dėl galimo alkoholio vartojimo ligoninėje, apieškoti paciento daiktų ir įsitikinti, tiesa tai ar melas, tikėtina, negalėtų, tokią teisę turi policijos pareigūnas.

Už alkoholinių gėrimų gėrimą arba neblaivaus asmens pasirodymą viešoje vietoje numatyta bauda iki 100 eurų. Už viešos rimties trikdymą, triukšmo kėlimą trikdant asmenų ramybę, poilsį ar darbą, numatyta bauda iki 80 eurų.

„Metų laikotarpyje Kauno klinikinės ligoninės pranešimų dėl pacientų vartojamų alkoholinių gėrimų ligoninės patalpose negauta. Pranešimai dažniausiai gaunami dėl pagalbos suteikimo, kuomet pacientai tampa konfliktiški ar agresyvūs“, – patikino J.Kazragytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min