Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 17d. 07:29

Alma Bružaitė mokys megzti Lukiškių kalinius

Alma Bružaitė
LNK nuotr. / Alma Bružaitė

Už dviejų savo vaikų nužudymą iki gyvos galvos kalėti nuteista Alma Bružaitė netrukus taps kitų nuteistųjų mokytoja. Garsiosios kalinės vedamas mezgimo pamokas Lukiškių kalėjime jau pareiškė norą lankyti dešimt čia įkurdintų vyrų.

Šiuo metu jau sukaupta ir perduota A.Bružaitei pakankamai siūlų, teliko įsigyti virbalų.

Tai „Lietuvos rytui” patvirtino Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo laikinasis direktoriaus pavaduotojas Romas Ostanavičius.

Saugumo sumetimais virbalai bus plastikiniai. Be to, jie bus saugomi specialioje spintelėje ir kiekvieną kartą po mezgimo pamokos suskaičiuojami. Su kaliniais sutarta, kad virbalų į kameras neštis negalima.

Administracijos nurodymu po pamokų mokiniai bus apieškomi. Mezgimo pamokos vyks specialioje nuteistųjų susirinkimų salėje.

Kaliniams megzti savo kamerose nebus leidžiama. Galbūt ateityje bus leista tai daryti nuteistiesiems, kurie kali vienutėse. Bet kol kas tai nesuderinama su saugumo reikalavimais.

Manoma, kad virbalas lengvai gali tapti pavojingu ginklu, o siūlų kamuolys – puikia draudžiamų daiktų slėptuve.

A.Bružaitės pamokas galės lankyti ne tik nuteistieji iki gyvos galvos, bet ir kiti kaliniai.

Lukiškių kalėjimo darbuotojai visą vasarą į šią kalinimo įstaigą iš namų nešė nereikalingus siūlus. Šiuo metu jų jau susikaupė pakankamai. Virbalai bus nupirkti iš socialinės paramos fondo lėšų.

„Mezgimas – pačių nuteistųjų iniciatyva, mes tik jiems padedame tai įgyvendinti”, – sakė R.Ostanavičius.

Lukiškių kalėjimo vadovo teigimu, šio projekto tikslas – ne numegzti pirštinę ar kojinę, o sudaryti sąlygas kaliniams bendrauti. Juk jie didžiąją laiko dalį praleidžia kamerose, kur laikomi po vieną.

Vasarą kalėjimo kieme vyksta nuteistųjų krepšinio ir tinklinio varžybos. Kalėjimo administracija yra patyrusi, kad tarpusavyje pabendravę kaliniai tampa ne tokie agresyvūs. Jokių problemų neturėtų kilti ir dėl neva moteriško darbo.

Kalinių mezginiai bus skiriami skurstantiems vaikams, seneliams, taip pat kitiems nuteistiesiems. Pirmiausia bus mezgamos kojinės ir pirštinės.

Įkurti mezgimo grupę – A.Bružaitės sumanymas. Šiais metais Lukiškių kalėjime vykusioje konferencijoje ši nuteistoji iki gyvos galvos pasakojo apie nevilties būseną patekus į kalėjimą, kurią galima įveikti tik stipriais žmogiškaisiais ryšiais, ir pasisiūlė mokyti megzti kitus kalinius.

Kalėjimo administracija A.Bružaitei yra padariusi išimtį ir leidusi megzti savo kameroje. Ji tai daro plastikiniais virbalais. Ši kalinė jau dvejus metus mezga drabužius Seserų asumpcionisčių kongregacijos globojamiems kaimo vaikams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min