15min be reklamos
2023 02 03, 15:53

Alytaus aplinkosaugininkai atlieka tyrimą dėl Daugų ežero tvarkymo darbų: įmonė įpareigota pašalinti pažeidimą

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Alytaus valdybos pareigūnai, pačioje praėjusių metų pabaigoje gavę pranešimą apie galimai neteisėtus vandens telkinio – Daugų ežero – tvarkymo darbus Alytaus rajone, pradėjo tyrimą, informavo AAD.
Vanduo
Vanduo / 123rf nuotr.

Nuvykę į vietą, pareigūnai nustatė, kad nesilaikoma Paviršinių vandens telkinių tvarkymo reikalavimo, draudžiančio vandens telkinio pakrantės apsaugos juostoje sandėliuoti, šalinti, skleisti dugno nuosėdas, todėl darbai sausio 2 d. buvo sustabdyti.

Taip pat darbus atlikusiai įmonei buvo duotas privalomasis nurodymas iki vasario 6 d. pašalinti iš vandens telkinio pakrantės apsaugos juostos supiltas dumblo nuosėdas ir vandens augalijos liekanas. Įmonė, pradėjusi vykdyti privalomąjį nurodymą, pateikė prašymą pratęsti terminą – dėl nepalankių gamtinių sąlygų technika klimpsta į purvą. Įmonė darbus turi atlikti iki šių metų gegužės 31 d .

Kad būtų nustatytas tikslus ežero dugno ir pakrantės apsaugos juostos pažeistas plotas, Alytaus aplinkosaugininkai užsakė geodezinius matavimus. Baigus tvarkymo darbus, bus vertinama aplinkai padaryta žala ir administracinė atsakomybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie 15min