Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 23d. 09:42

Alytaus gaisro žala gamtai jau patvirtinta: pirmoji auka – zuikis

Gaisras Alytuje
15min nuotr. / Gaisras Alytuje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) trečiadienį patvirtino Alytaus mero Nerijaus Cesiulio paskelbtą informaciją, kad nuotraukoje Alytaus apylinkėse užfiksuotas kritęs zuikis išties žuvo dėl gaisro sukeltų priežasčių.

Antradienį Alytaus meras N.Cesiulis feisbuke paskelbė turįs neoficialių žinių, kad zuikis krito dėl gaisro.

„Prisimenate tą mirusį zuikį? Ką tik neoficialiai gavau žinią iš Veterinarijos tarnybos, kad zuikis greičiausiai mirė nuo šio gaisro sukeltų padarinių, specialistai pasakojo suradę suodžių. Toliau bus aiškinamasi dėl sunkiųjų metalų. Jei tai bus patvirtina oficialiai – liūdna bus ne tas žodis“, – feisbuke paskelbė Alytaus meras.

Trečiadienį ši žinia patvirtinta oficialiai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atliktas Alytaus apylinkėse rasto kiškio gaišenos patologinis anatominis tyrimas.

Zuikio plaučiuose – suodžiai

„Tyrimo akte nurodoma, kad iš nustatytų pokyčių (kvėpavimo takų, kvėpavimo ir vidaus organų hiperemijos, suodžių trachėjoje, plaučių edemos, kraujosruvos plaučių parenchimoje ir kt.) patvirtinta diagnozė, kad kiškis nugaišo dėl ūmaus kvėpavimo funkcijos nepakankamumo bei kitų komplikacijų esant inhaliacinei traumai“, – teigiama tarnybos pranešime.

Tarnyba prašo, kad Alytaus miesto ir apylinkių gyventojai toliau būtų aktyvūs – šiomis dienomis pastebėję nugaišusių naminių ar laukinių gyvūnų nedelsdami informuotų Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančia nemokama tel. linija 8 800 40 403, kad būtų atlikti reikalingi tyrimai.

Taip pat tarnyba rekomenduoja stebėti naminius gyvūnus ir paukščius, o įtarus sveikatos sutrikimų – kreiptis į privačius veterinarijos gydytojus ar teritorinius Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padalinius.

Pirmas toks atvejis Alytuje

„Mes galime sakyti, kad kiškis užduso dėl įkvėptų smalkių ar suodžių. Mes galim tai sakyti pagal diagnozę, pagal pakitimus“, – BNS sakė Alytaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos patarėjas Jonas Vaikšnoras.

„Čia yra toks pirmas atvejis Alytuje. Aš bent jau nežinau daugiau“, – pridūrė jis.

Pranešime teigiama, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atliktas patologinis anatominis gaišenos tyrimas.

Pasak J.Vaikšnoro, kiškis buvo rastas Žiūkų kaime, Alytaus rajone, apie jį tarnybai pranešė gyvūną pastebėjęs gyventojas.

„Tos teritorijos gyventojas teigė, kaip tas zuikis bėgioja, ir teigė, kad sutrikusi zuikio koordinacija. Už kelių valandų jis pastebėjo, kad tas zuikis jau nugaišęs. Vien iš to galima teigti, kad tai buvo kažkokia greita reakcija“, – teigė specialistas.

Gyventojas teigė, kad tas zuikis bėgioja taip, lyg būtų sutrikusi jo koordinacija. Už kelių valandų jis pastebėjo, kad tas zuikis jau nugaišęs.

Jis taip pat teigė, kad kol kas apie kitus kritusius gyvūnus pranešimų nėra gauta.

„Kol kas nieko nėra rasta. Pranešimų apie kritusius gyvūnus irgi kol kas neturime. Yra tik informacija iš socialinių tinklų, kur jokio tikslumo nėra“, – sakė J.Vaikšnoras.

Anot specialisto, tyrimas dėl nugaišusio kiškio dar tęsiamas, siekiant išsiaiškinti, kokiomis tiksliai medžiagomis apsinuodijo gyvūnas.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min