Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 20d. 23:09

Alytaus meras: politikai rimtais veidais išklauso, palinksi ir... išvažiuoja

Gaisras Alytuje
Nuotr. iš Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio „Facebook“ paskyros / Gaisras Alytuje

Ugniagesiai Alytuje jau penkias paras kovoja su gaisru įmonės „Ekologistika“ senų padangų sandėliuose, o miesto meras Nerijus Cesiulis apgailestauja, kad daugybė politikų, besilankančių nelaimės vietoje, tik „rimtais veidais išklauso, palinksi ir... išvažiuoja“.

Pasak mero, gaisro nepavyks užgesinti tol, kol nebus rastas būdas atkelti ant degančių padangų krūvos užkritusių gelžbetoninių lubų.

„Pasakysiu trumpai ir aiškiai – kol neatkelsime tų prakeiktų lubų, kurios užspaudę degančias padangas, reikalai nepasikeis. Šiandien (sekmadienį – red.) statybų ekspertai „Ekspertika“ iš Kauno išanalizavo pastato konstrukcijas ir paaiškino, kaip reikia griauti dalį pastato, kad sunkiasvorė technika galėtų daryti savo darbus, o ugniagesiai – savo.

Noriu tikėti, kad tai pavyks padaryti rytoj. Šiluminių tinklų bala jau tuščia, Gulbynė irgi. Šiuo metu vandens gauname iš Medvilnės balos. Jeigu pritrūktų vandens būtų visai riesta. Tačiau šiandien pasitelkėme buvusius medvilnės darbuotojus, kurie aprodę senus vis dar turimus patalpų brėžinius patarė pabandyti nusileisti į rūsius, o ten didžioji gaisre naudojamo vandens dalis užtvindžiusi juos. Net palengvėjo, gesiname tuo pačiu vandeniu, kuris yra rūsyje ir vėl jis grįžta atgal, todėl vandens, tikiuosi, nepritrūks ir aplinkai žala bus mažesnė“, – rašo miesto vadovas.

Sekmadienį Alytuje lankėsi Valstybės ekstremalių situacijų komisija, vadovaujama vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės. Įvertinusi situaciją vietoje komisija nusprendė neskelbti ekstremalios situacijos valstybės lygiu. Alytaus mieste ir rajone liko galioti savivaldybės lygio ekstremali situacija.

„Visi suprantame, kad gaisras lokalizuotas – tai reiškia, kad jis nebeplinta, situacija jau neblogėja. Ir kai blogiausia jau praeityje, dabar mus lanko daugybė politikų. Rimtais veidais aiškinasi situaciją, fotografuojasi, kalbina gelbėtojus, vadus, klausia, kuo gali mums padėti. Nesu kuklus žmogus. Sakau tiesiai šviesiai – reikia betono karpymo žirklių, reikia ekskavatorių, papildomų apšvietimo stulpų ir taip toliau. Jie rimtais veidais išklauso, palinksi ir... išvažiuoja. Technikos, įrankių toliau ieškome patys.

Ir čia net ne priekaištas. Žmonės tau arba padeda, arba ne. Arba supranta, arba ne“, – sako N.Cesiulis.

Meras dar kartą priminė, kad pirmadienį iki 17 valandos toliau bus draudžiama dirbti ir patekti asmenims į Pramonės rajone esančias įmones ir vykdyti veiklą.

„Taip pat nebežinau, kokia kalba kalbėti su įmonių vadovais, kurie Pramonės parke verčia žmones dirbti. Darbuotojai, žinokite savo teises – rytoj visoms įmonėms Pramonės parke griežtai uždrausta dirbti iki 17 val.“, – dar kartą priminė meras.

Nuotr. iš Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio „Facebook“ paskyros/Nerijus Cesiulis gaisravietėje su ugniagesiais
Nuotr. iš Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio „Facebook“ paskyros/Nerijus Cesiulis gaisravietėje su ugniagesiais

„O dabar sakau ne kaip meras, o kaip tėvas tėvams – savo vaikais pirmiausia turite pasirūpinti patys. Visų oro taršos matavimo stotelių parametrai mieste geri. Ir tai rodo ne tik Lietuvos turimos oro taršos matavimo stotelės, bet ir gautos iš Lenkijos. Žinoma, jeigu abejojate, ar leisti savo vaiką į darželį ar mokyklą, jeigu norite palaukti, kol gaisras bus visiškai užgesintas – manau, kad sprendimas būti namuose labai suprantamas, žmogiškas ir pateisinamas. Tad elkitės, kaip sako jūsų širdis“, – tėvams patarė N.Cesiulis.

Ankstesniame įraše meras nuoširdžiai padėkojo visiems, siūlantiems pagalbą nelaimės likviduotojams: „Ačiū žmonėms, kurie siūlosi patys padėti, siūlo savo nuosavus automobilius, kopėčias, respiratorius, krautuvus, ekskavatorius ir daugybę kitų daiktų. Ir tokių nuostabių žmonių – ne vienas, ne du ir net ne šimtas. Ir žinokite, kad tas palaikymas tokiomis sunkiomis dienos yra vienintelis dalykas, suteikiantis mums jėgų ir ryžto įveikti šitą peklą. Ir aš nesitrauksiu iš tos velnio skylės, kol mes visi jos nepribaigsime. O jūs, labai prašau, rūpinkitės savimi ir savo artimaisiais.“

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min