Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alytaus padangėn grįžta „Guinnesso“ rekordų knygoje garsinama technika

„An-2“ lėktuvas
Alytausgidas.lt nuotr. / „An-2“ lėktuvas
Šaltinis: alytausgidas.lt
0
A A

„An-2“ grįžta į Alytų!“, – džiaugiasi Alytaus aviatoriai. Tarptautinę aviacijos ir kosmonautikos dieną Alytaus aeroklubas pasitinka pakylėtai.

Pagal NATO koduotę „koltu“ vadinami, anksčiau biplanu, o dėl darbų žemės ūkyje – ir „kukurūzniku“ pravardžiuojami lėktuvai „An-2“, sukurti, išbandyti ir gamybą paleisti konstruktoriaus Olego Antonovo biure Ukrainoje, šiemet minės savo pirmųjų skrydžių 70-metį.

Iki 2019-ųjų, kai švęs Alytaus aeroklubo 60-metį ir Alytaus aerodromo 80-metį, Dzūkijos sostinės aviatoriai norėtų turėti dar vieną istoriją menantį lėktuvą.

„Dar vakar manėm, kad Alytuje vėl turėti „An-2“ būtų kosmonautika, tačiau šiandien tai – jau ne „kosmosas“, o tikra realybė!“, – džiaugiasi ne vieną aviacijos profesionalą išugdžiusio Alytaus aeroklubo atstovai. Savo aviaparke, kuriame jau yra lietuviškos, lenkiškos, amerikietiškos, rusiškos ir vokiškos technikos, alytiškiai turės 2 lenkiškus „An-2“.

Septintame ir aštuntame praėjusio amžiaus dešimtmetyje „An-2“ skraidė ir Dzūkijos sostinėje. Pirmame Alytuje veikė šių lėktuvų eskadrilė bei senasis aerodromas Lakūnų gatvėje. „Antanais“ iš Alytaus keleiviai ir pašto siuntos buvo skraidinamos į Kauną, Marijampolę, Palangą, Vilnių ir atgal.

Ne pirmos jaunystės techniką naujiems skrydžiams Alytaus aeroklubas prikels su kolegomis – Marijampolės aeroklubu, kuris parašiutininkus Sasnavos aerodrome rengia ir „An-2“ lėktuvais skraidina per visą savo 40-mečio istoriją.

Iki 2019-ųjų, kai švęs Alytaus aeroklubo 60-metį ir Alytaus aerodromo 80-metį, Dzūkijos sostinės aviatoriai norėtų turėti dar vieną istoriją menantį lėktuvą. „Jak“ lėktuvų, kurių pirmaisiais modeliais naudojosi Alytuje 1944 m. bazavusi prancūzų eskadrilės „Normandija-Nemunas“ pilotai, mes turime, tačiau svajojame kada nors turėti ir pačios Prancūzijos pasididžiavimą „Miražą“, – planuoja Alytaus aeroklubo ir „Dzūkijos aerodromo“ viršininkas Kęstutis Urbanavičius.

alytausgidas.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min