Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 14d. 17:47

Alytaus pataisos namų nuteistieji padės tvarkyti rajono aplinką

Alytaus pataisos namai
Alytausgidas.lt nuotr. / Alytaus pataisos namai

Alytaus rajono savivaldybė planuoja tęsti bendradarbiavimą su Alytaus pataisos namais ir stiprinant nuteistųjų darbinius ir socialinius įgūdžius, juos įdarbinant ar įtraukiant į visuomeninę ar savanorišką veiklą. Pranešime žiniasklaidai savivaldybė nurodo, kad tai būtų naudinga, nes sumažėjus socialinės piniginės paramos gavėjų, kurie už paramą atlikdavo visuomenei naudingus darbus, trūksta žmonių seniūnijų teritorijoms tvarkyti.

„Be to, šiemet sumažėjo ir Užimtumo didinimo programai skirtų lėšų, todėl bus įdarbinta mažiau žmonių laikiniems, dažniausiai seniūnijų aplinkos tvarkymo, darbams“, – rašoma pranešime.

Aplinkos tvarkymo ar kitose rajono aplinkos talkose, akcijose Pataisos ir Pusiaukelės namuose gerai besielgiantys nuteistieji dalyvautų savanoriškai. Jie taip pat būtų kviečiami padėti sutvarkyti savivaldybei priklausančias patalpas ir teritorijas prieš ir po įvykusių rajono renginių, švenčių. Pagalbos tikimąsi sulaukti artėjantį rudenį.

Dėl nuteistųjų darbinių įgūdžių ir integravimo į visuomenę sutartis tarp Alytaus rajono savivaldybės ir Alytaus pataisos namų buvo pasirašyta 2017 metais vieneriems metams. Bausmes atliekantys vyrai dirbo seniūnijose, prieš Vėlines tvarkė neprižiūrimas kapavietes ir kapų teritorijas, padėjo surūšiuoti atliekas. Seniūnijų seniūnai nuteistuosius gyrė, kad nurodytas užduotis atliko gerai ir sąžiningai, savanoriškai padėjo kapus tvarkančioms senyvoms moterims nunešti sugrėbtų lapų nešulius iki konteinerių.

Kadangi savivaldybės ir pataisos namų bendradarbiavimas pasiteisino, šiemet savivaldybės tarybai bus siūloma sudaryti neterminuotą sutartį.

„Sutartis su pataisos namais būtų naudinga ir mums, ir ypač nuteistiesiems. Būtų sprendžiama socialinė problema, bausmę atliekančių ir besiruošiančių į laisvę nuteistųjų integracija į visuomenę“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Savivaldybė kviestų nuteistuosius ne tik dirbti, bet ir į sporto, kultūros renginius, kitas veiklas, ieškotų galimybių įdarbinti Alytaus rajono įmonėse, suteiktų pataisos namams patalpas seminarams ir konferencijoms.

Bendradarbiavimo galimybes aptarė rajono meras Algirdas Vrubliauskas ir Alytaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Raimundas Markauskas. Susitikime dalyvavo vicemerė Dalia Kitavičienė ir savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, Savivaldybės kontrolierius Vytautas Navickas.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min